کد خبر: 4066712
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۵

آغاز به کار کارگروه مشورتی و اندیشه‌ورزی زنان و خانواده وزارت ارشاد

کارگروه مشورتی و اندیشه‌ورزی زنان و خانواده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با برگزاری نخستین نشست با حضور وزیر فرهنگ آغاز به کار کرد.

آغاز به کار کارگروه مشورتی و اندیشه‌ورزی زنان و خانواده وزارت ارشادبه گزارش ایکنا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست آغاز به کار کارگروه مشورتی و اندیشه‌ورزی حوزه زنان و خانواده این وزارتخانه که شامگاه شنبه چهارم تیرماه، در دفتر وزیر برگزار شد، با اشاره به دغدغه‌های مقام معظم رهبری درباره افزایش جمعیت، گفت: رهبری حکیم و فرزانه در مناسبت‌های مختلف در زمینه «جمعیت» دغدغه‌های خودشان را بیش از گذشته مطرح می‌کنند که بدون شک این دغدغه‌مندی ایشان حکایت از اهمیت بسیار بالای پرداختن به مقوله جمعیت در کشور دارد.

اسماعیلی افزود: امیدواریم در کارگروه مشورتی حوزه زنان و خانواده وزارت فرهنگ، گام‌های مؤثری در راستای تحقق مطالبات مقام معظم برداشته شود.

وی در عین حال تصریح کرد: این کارگروه ضمن فعالیت در امور مشورتی حوزه زنان و خانواده، جایگاه حقوقی نیز دارد. امیدواریم در قالب فعالیت‌های این کارگروه به جمع‌بندی قابل تامل در حوزه جمعیت و خانواده نیز برسیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های پیش روی موضوعات مرتبط با تحکیم خانواده، رشد سطح کیفی تولیدات فرهنگی و هنری است که باید با خلق ایده‌های نو، شرایط تولیدات ارزشمندی در حوزه‌های سینما، نمایش، موسیقی و کتاب با موضوع «زنان و خانواده» فراهم شود.

اسماعیلی در بخش دیگری از سخنان خود «تغییر ریل‌گذاری حوزه فرهنگ» را از مهم‌ترین ماموریت‌های وزارت فرهنگ برشمرد و تاکید کرد: در راستای تغییر ریل‌گذاری حوزه فرهنگ باید بینش عمیق نسبت به ظرفیت عظیم فرهنگ و هنر اصیل، بومی و مردمی داشته باشیم تا نتیجه این بینش به تولیدات ارزشمند حوزه‌های مختلف فرهنگی و هنری منجر شود.

وزیر ارشاد با تاکید بر ایجاد هم‌افزایی ظرفیت نهادهای مختلف و شبکه‌های مردمی گفت: امکانات و ظرفیت‌های عظیم ۲۶ هزار کانون فرهنگی و هنری مساجد، هفت هزار و۵۰۰ امامزاده و سه هزار و۷۰۰ کتابخانه فقط بخشی از ظرفیت‌های عظیم شبکه‌های مردم‌محور است که این ظرفیت‌ها باید با هم‌افزایی برنامه‌ریزی شده، میزبان فعالیت‌های مردمی حوزه‌های فرهنگی و هنری جبهه انقلاب باشد.

در پایان نخستین جلسه کارگروه مشورتی و اندیشه‌ورزی حوزه زنان و خانواده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، احکام اعضای این کارگروه از سوی وزیر فرهنگ اهدا شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :