کد خبر: 4068714
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۱

اتحادیه قرآنی یزد؛ از راهبری تا نظارت بر اجرای طرح «حاملان وحی»

طی بیست و ششمین جلسه هیئت مدیره اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت استان یزد تأکید شد که راهبری، اجرا، مدیریت و نظارت طرح «حاملان وحی» ویژه تربیت چهار هزار حافظ قرآن یادبود چهار هزار شهید استان یزد برعهده این اتحادیه است.

بیست و ششمین جلسه هیئت مدیره اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآنی استان یزد محمد شایق، قائم مقام اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت استان یزد در گفت‌وگو با ایکنا ضمن اشاره به تشکیل بیست و ششمین جلسه هیئت مدیره این اتحادیه، گفت: این جلسه امروز، 14 تیرماه با حضور مهدی تقوایی، مشاوره عالی استاندار یزد با موضوع ویژه طرح حاملان وحی ویژه تربیت 4 هزار حافظ یادبود 4 هزار شهید استان برگزار شد.

وی با اشاره به توضیحات مطرح شده در این خصوص و همچنین انتظارات مهران فاطمی، استاندار یزد از اجرای این طرح افزود: مقرر شد برگزاری این طرح در جلسه شنبه، 18 تیرماه شورای فرهنگ عمومی استان مطرح شود تا به تصویب این شورا نیز برسد و اعتبارات خود را کسب کند و سایر دستگاه‌های استانی نیز در جریان برگزاری این طرح قرار گیرند و وظایف هر نهاد و دستگاه فرهنگی به تصویب برسد و سهم هر نهاد مشخص و ابلاغ شود.

شایق اضافه کرد: همچنین مقرر شد تا نخستین جلسه ستاد اجرایی طرح «حاملان وحی» به میزبانی استانداری برگزار شود و تا این زمان آیین‌نامه اجرایی این طرح تدوین تا در جلسه ستاد اجرایی به افراد ابلاغ شود.

وی با تأکید بر اینکه طی جلسه فوق تأکید شد راهبری، اجرا، مدیریت و نظارت این طرح از صفر تا صد بر عهده اتحادیه قرآنی استان خواهد بود، اظهار کرد: طی این جلسه تأکید شد تا آیین افتتاحیه مناسب طرح، تبلیغات و رونمایی از پوستر آن پس از اجرا در استان در سطح کشور نیز انجام شود.

قائم‌مقام اتحادیه تصریح کرد: درباره تدوین گام‌های زمان‌بندی شده و هدفمند برای این طرح، مقرر شد تا ستاد اجرایی وارد عمل شود و تا 23 تیرماه آیین‌نامه اجرایی آن را همراه با شرح وظایف ستاد اجرایی آماده و به استانداری ابلاغ کند. همچنین جلسه توجیهی طرح حاملان وحی ویژه مدیران مؤسسات، 24 تیرماه همزان با مجمع عمومی اتحادیه قرآنی استان برپا خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :