کد خبر: 4071163
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۹

اعلام نتایج سی‌امین آزمون درس‌هایی از قرآن + اسامی

نتایج سی‌امین دوره آزمون نهایی مسابقه درس‌هایی از قرآن اعلام شد.

نتایج سی امین دوره آزمون نهایی مسابقه درس‌هایی از قرآنبه گزارش ایکنا، نتایج سی امین دوره آزمون نهایی مسابقه مجازی درس‌هایی از قرآن حجت‌الاسلام و المسلمین قرائتی از سوی مؤسسه ترویج فرهنگ قرآنی اعلام شد.

آمار دانش‌آموزان منتخب این دوره از مسابقات درس‌هایی از قرآن به تفکیک هر استان بدین شرح است؛ آذربایجان شرقی 103 نفر، اردبیل 17 نفر، آذربایجان غربی 49 نفر، اصفهان 132 نفر، البرز 17 نفر، ایلام 25 نفر، بوشهر 32 نفر، چهارمحال و بختیاری 27 نفر، خراسان رضوی 186 نفر، خراسان شمالی 27 نفر، خراسان جنوبی 31 نفر، خوزستان 92 نفر، زنجان 28 نفر، سمنان 28 نفر، سیستان و بلوچستان 45 نفر، شهرستان‌های تهران 35 نفر، شهر تهران 95 نفر، فارس 161 نفر، قزوین 43 نفر، قم 48 نفر، کردستان 14 نفر، کرمان 41 نفر، کرمانشاه 23 نفر، کهگیلویه و بویراحمد 39 نفر، گلستان 47 نفر، گیلان 23 نفر، لرستان 29 نفر، مازندران 44 نفر، مرکزی 41 نفر، هرمزگان 32 نفر، همدان 17 نفر، یزد 36 نفر.

اسامی منتخبان سی امین دوره آزمون درس‌هایی از قرآن

بنابر این گزارش هر ساله بیش از دو میلیون و 700 هزار نفر از دانش‌آموزان دوره متوسطه اول و دوم و پایه ششم ابتدایی در 700 منطقه آموزش و پرورش در بیش از چهل هزار مدرسه تحت پوشش برنامه درس‌هایی از قرآن قرار می‌گیرد.

یادآور می‌شود، سی و یک امین دوره مسابقه درس‌هایی از قرآن در سال 1401 در نیمه دوم مهرماه شروع و تا نیمه دوم اسفندماه ادامه خواهد داشت. این آزمون با همکاری مروجان و مجریان درس‌هایی از قرآن (کارشناسان قرآن، مدیران و معاونان پرورشی مدارس) در سطح استان‌ها، شهرستان‌ها و مدارس از طریق سامانه آزمون آنلاین مؤسسه ترویج فرهنگ قرآنی در فضای مجازی برگزار شد.

تا کنون بیش از 176 هزار دانش‌آموز متوسطه اول و دوم و پایه ششم ابتدایی در سامانه آزمون مؤسسه توسط مجریان مسابقه مدارس ثبت نام شدند که از این تعداد بیش از 80 هزار نفر در آزمون شرکت کرده و حدود چهل هزار نفر موفق به کسب نمره قبولی در آزمون شدند که با هماهنگی و همکاری اداره‌کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش به تمامی قبول‌شدگان در آزمون لوح تقدیر با امضای حجت‌الاسلام محسن قرائتی و میکائیل باقری، مدیر کل قرآن، عترت نماز وزارت آموزش و پرورش اهدا می‌شود.

همچنین از سوی مؤسسه ترویج فرهنگ قرآنی بر اساس سهمیه اعلام شده به بیش از هزار و 600 نفر از دانش‌آموزان منتخب که در قرعه‌کشی نهایی برنده شدند، مبلغ هشتاد هزار تومان اهدا و به صورت مستقیم به حساب بانکی آنان واریز می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha