کد خبر: 4073250
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۴
قالیباف:

اقتصاد ایران آلوده به ربا است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه اقتصاد ما آلوده به ریاست و ربا جنگ با خداست.

قالیباف

به گزارش ایکنا، به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، محمدباقر قالیباف در دهمین اجلاس رایزنان فرهنگی جمهوری اسلامی که در محل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: بسیاری از مشکلات کشور با نگاه فرهنگی قابل حل است. اگر بسیاری از اندیشمندان به تازگی بر اهمیت فرهنگ پی برده‌اند باید گفت که انقلاب اسلامی بر پایه فرهنگ شکل گرفته است و ما پیش‌تر به اهمیت این موضوع پی برده‌ایم.

وی با تأکید بر ضرورت وجود نگاه فرهنگی در بسیاری از مسائل همچون اقتصاد افزود: باید توجه داشت علت اینکه مشکلات اقتصادی حل نمی‌شود این است که نسبت به اقتصاد فهم فرهنگی نداریم.

سرمایه‌گذاری آمریکایی‌ها بر حوزه فرهنگی

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به عظمت و عمق نفوذ انقلاب اسلامی گفت: بی‌شک در چهار دهه گذشته آمریکایی‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که به شیوه نظامی نمی‌توان جمهوری اسلامی را شکست داد و از این‌رو بر حوزه فرهنگی و تغییر باور‌ها و مدیریت‌ها سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

قالیباف همچنین با اشاره اهمیت انقلابی بودن مدیران گفت: هرکسی که کارآمدی دین در جامعه را به اثبات برساند انقلابی است و در مسیر انقلاب حرکت می‌کند.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور، تأکید کرد: متأسفانه اقتصاد ما آلوده به ریاست و ربا جنگ با خداست.

رئیس مجلس شورای اسلامی سپس به رویکرد شهیدسلیمانی در حل مشکلات و مواجهه با مسائل اشاره کرد و گفت: شهیدسلیمانی به‌جای نگاه تهدیدمحور؛ نگاه جامعه‌محور داشت و نگاهش به مردم بود از این‌رو به جمهوری اسلامی نگفت که به من تیپ و لشکر دهید و مسائل مربوط به امنیت و دفاع را با نگاه فرهنگی حل کرد و با همین رویکرد توانست پای آمریکا را از منطقه ببرد و نیرو‌های حیوان‌صفت داعشی را جمع کند.

سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی؛ قرارگاه صدور فرهنگ قرآنی

وی در ادامه با بیان اینکه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی قرارگاه صدور فرهنگ قرآنی، فرهنگ انقلاب و اسلام سیاسی امام(ره) است، اظهار کرد: این قرارگاه باید محل کشف افرادی باشد که مخلصانه قصد فعالیت فرهنگی دارند.

رئیس مجلس شورای اسلامی انتشار وسیع «سرود سلام فرمانده» را نمونه‌ای از فعالیت مخلصانه در حوزه فرهنگی دانست و گفت: نیازمند چنین فعالیت‌های مجاهدانه در حوزه فرهنگی هستیم.

قالیباف در پایان گفت اگر خواستار موفقیت جمهوری اسلامی هستیم باید مجاهدانه عمل کنیم و باید باور‌های سال ۵۷ را دوباره باور کنیم، البته با تجربه‌ای چهل ساله که تا کنون اندوخته‌ایم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha