کد خبر: 4075092
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۸

خدمت‌رسانی به 5 هزار هیئت در نمایشگاه «عطر سیب»

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی، هنری شهرداری تهران از خدمت‌رسانی به 5 هزار هیئت در نمایشگاه عطر سیب خبر داد.

سیدعلیرضا فاطمیان پوربه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگی، هنری شهرداری تهران، سیدعلیرضا فاطمیان‌‌پور، معاون فرهنگی سازمان فرهنگی، هنری شهرداری تهران ضمن ارائه گزارشی از برگزاری نمایشگاه عطر سیب، درباره استقبال هیئت‌ها از این نمایشگاه گفت: در بیستمین رویداد «عطر سیب»، شاهد استقبال بسیار پرشور هیئت‌ها بودیم. بسیاری از آن‌ها به دلیل کاهش همه‌گیری ویروس کرونا توانستند پس از دو سال اجرای مراسم کرده و خیمه امام حسین علیه السلام را برپا کنند. استقبال هیئت‌ها از این نمایشگاه بسیار بیشتر از پنج هزار هیئت بود، اما بضاعت ما محدود بود و امیدواریم بتوانیم در سال‌های آینده جبران کنیم.

وی اضافه کرد: هیئت‌هایی بودند که ثبت‌نام کرده بودند اما به دلیل آنکه ظرفیت ما 5 هزار هیئت بود، نتوانستیم از آنان پذیرایی کنیم. با این حال، تأکید می‌کنم که اولویت این بود که سازمان تبلیغات هیئت‌هایی را معرفی کند که در طول سال نیز فعال هستند.

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی، هنری بیان کرد: با دوستان سازمان تبلیغات و وزارت جهاد تدبیری شد تا برای هشت هزار هیئت تدارک ویژه‌ای دیده شود. از دیروز پیامک این طرح به مسئولین هیئات ارسال شده است و آنان باید به سایت https://jelveyesoog.farhangsara.ir/ مراجعه کرده و اگر هیئت ثبت‌شده‌ای دارند می‌توانند در فرم بارگذاری شده در این سایت، ثبت‌نام کرده و اقلام اساسی هیئت خود را با نرخ تنظیم بازار تهیه کنند. در وهله اول، این طرح تا پایان ماه محرم ادامه خواهد داشت و اگر توان داشته باشیم، آن را تا پایان صفر ادامه می‌دهیم.

فاطمیان‌پور در پاسخ به سؤالی درباره هیئت‌هایی که علیرغم دریافت کارت اعتباری نتوانستند از نمایشگاه خرید کنند، گفت: امروز با دوستان «شهروند» تدبیری داشتیم و قرار شد در پنج شهروند شهر تهران یعنی بهاران، بیهقی‌، بوستان، آزادگان و شهرری به هیئت‌هایی که کارت اعتباری دریافت کرده، اما نتوانستند خرید کنند، خدمات ارائه شود. آنان تا 31 مردادماه فرصت دارند که خرید خود را تکمیل کنند.

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی، هنری شهرداری تهران درباره دیگر اقدامات سازمان فرهنگی هنری گفت: یکی از موضوعات جدی ما در سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، ترویج فرهنگ اهل بیت است و برنامه‌های متعددی در ماه محرم و صفر تدارک دیده شده است. در طول سال برنامه‌های ترویجی متعددی برای اهل بیت در میدان امام حسین(ع) داریم. خاطرم هست یکبار حساب کردیم و متوجه شدیم که در طول یکسال تنها 100 روز در این میدان برنامه برگزار نشده است. با پایان نمایشگاه عطر سیب تا پایان ماه صفر برنامه‌های متعددی در این میدان داریم که از جمله آن‌ها می‌توان به تعزیه، نقالی، تئاتر، موسیقی‌های آیینی، برنامه‌های ویژه کودکان و نوجوانان و ... خواهیم داشت.

وی اضافه کرد: تا پایان ماه صفر دو تجمع بزرگ در این میدان خواهیم داشت. یکی مراسم تاسوعا و عاشورا است و دیگری جاماندگان اربعین است. روز اربعین از میدان امام حسین تا حرم حضرت عبدالعظیم(ع) پیاده‌روی برای جاماندگان خواهیم داشت. همچنین تلاش داریم در جمعه‌های ماه محرم و صفر، برنامه‌های عزاداری ویژه اقوام مختلفی که در تهران حضور دارند را در همین میدان برگزار کنیم.

فاطمیان‌‌پور درباره دو برنامه دیگر سازمان فرهنگی، هنری گفت: توجه ویژه‌ای به هیئت‌های مخصوص نوجوانان داریم که نام آن «بلندا» است. نوجوانانی که علاقه‌مندند هیئت نوجوانانه خود را تاسیس کرده و گسترش دهند، می‌توانند به سایت فرهنگسرا مراجعه کرده و اطلاعات دریافت کنند. هم‌چنین برنامه‌ای به نام تکیه ملت داریم که شهروندان می‌توانند ایده‌های محرمی خود را اعلام کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha