کد خبر: 4076434
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۴

پیام رئیس جهاددانشگاهی به مناسبت روز خبرنگار

رئیس جهاددانشگاهی با انتشار پیامی، با تأکید بر اینکه کسانی‌ که به احترام کرامت انسان‌ها با قلم، قیام می‌کنند، بدون شک دغدغه و کار مقدسی دارند، 17 مرداد روز خبرنگار را گرامیداشت.

پیام رئیس جهاددانشگاهی به مناسبت روز خبرنگار

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی جهاددانشگاهی،‌ روح‌الله دهقانی فیروزآبادی، رئیس جهاددانشگاهی به مناسبت روز خبرنگار پیامی صادر کرد.

متن پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
وَ بَذَلَ مُهْجَتَهُ فیکَ لِیَسْتَنْقِذَ عِبَادَکَ مِنَ الْجَهَالَةِ وَ حَیْرَةِ الضَّلالَةِ
و جانش را در راه تو بذل کرد، تا بندگانت را از جهالت و سرگردانىِ گمراهى بِرَهاند(زیارت اربعین سالار شهیدان)

حقایق و واقعیت‌ها، دشمنان ستیزه کار و خودکامه‌ای دارند؛ آنانی‌که نیاز بشر به آگاهی و تلاش او برای فائق آمدن به مشکلاتش و رهایی از سردرگمی را دستمایه‌ حملات مهلک و ناجوانمردانه‌ خود قرار می‌دهند و برای رسیدن به اهداف، منافع و نیاتشان، قلب و تغییر واقعیات و تحریف را پی می‌گیرند و اگر در این عرصه، کم‌توفیق باشند، همه وجهه‌ همت شیطانی خود را به‌کار می‌بندند تا لااقل، جابه‌جایی در اولویت‌ها اتفاق بیفتد.

کسانی‌ که در مقابل این جریان می‌ایستند و به احترام کرامت انسان‌ها با قلم، قیام می‌کنند، بدون شک دغدغه و کار مقدسی دارند. اینان، در میدان‌های غبارآلود به دنبال روشنگری‌اند و در امواج تردیدها، مخاطبانشان را به ساحل یقین می‌‌رسانند.

خبرنگاران متعهد و کاربلد، آن‌گونه که بایسته‌ کار آگاهی‌بخشی است به مصافِ حقایق می‌روند و با رعایت تقوای قلم و زبان، به‌موقع، شجاعانه، پیگیرانه و به دور از برخورد احساسی یا سوگیرانه، به پشتوانه‌ علم و منطق و هنر به جامعه‌ انسانی خدمت می‌کنند. برای تکریم این دیده‌بانان مجاهد باید به احترام، تمام قد ایستاد و از آن‌ها حق شناسی کرد.

امسال، روز خبرنگار با عاشورای حسینی(ع)، این عظیم‌ترین و توحیدی‌ترین نهضت روشنگری عالم تلاقی کرده است و بیشتر از سال‌های گذشته، شور و شعور و حرارت شهدای خبرنگار که در میادین مختلف، به عشق حرفه‌ مقدسشان و خدمت به اسلام، انقلاب و میهن شجاعانه جهاد کردند و پرکشیدند، تداعی می‌شود.

به ارواح طیبه همه‌ آنان درود می‌فرستم و با گرامیداشت 17مرداد، موفقیت و بهروزی خبرنگاران عزیز کشورمان به ویژه همکاران پرتلاشم در رسانه‌های وابسته به جهاددانشگاهی را از خدای بزرگ مسئلت دارم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha