کد خبر: 4077900
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۸

راه‌اندازی بیمارستان ۵۰ تختخوابی هلال‌‎احمر در پایانه مرزی مهران

دبیرکل جمعیت هلال احمر از راه‌اندازی بیمارستان ۵۰ تختخوابی هلال احمر در پایانه مرزی مهران خبرداد.

راه‌اندازی بیمارستان ۵۰ تختخوابی هلال‌‎احمر در پایانه مرزی مهران

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام، یعقوب سلیمانی، دبیرکل جمعیت هلال احمر در این دیدار از راه‌اندازی بیمارستان ۵۰ تختخوابی هلال احمر در پایانه مرزی مهران خبرداد و گفت: با تدبیر و هماهنگی و حمایت استاندار ایلام این بیمارستان در اربعین منشأ خدمات فراوانی برای زائران خواهدبود.

سلیمانی افزود: هم اکنون یک بالگرد هلال احمر در استان است که به در خواست استاندار برای اربعین نیز یک بالگرد دیگر به استان ایلام داده خواهد شد.

دبیرکل جمعیت هلال احمر افزود: جمعیت هلال احمر کشور از دو ماه گذشته جلسات ستاد اربعین را برگزار کرده و در دو بخش موضوع امداد و نجات و کمک به بهداشت و درمان درون کشور و همچنین مسئولیت بهداشت و درمان در کشور عراق برنامه‌ریزی لازم را انجام دادیم.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط سال جاری و اینکه استقبال زائران نسبت به سنوات گذشته چشم‌گیرتر است و همچنین گرمای مضاعف هوا، تمهیدات و برنامه‌ریزی لازم انجام شده است.

سلیمانی با اشاره به آمادگی‌های ایجاد شده به منظور اجرای طرح ملی امداد و نجات در اربعین حسینی، گفت: برای درون کشور تاکنون حدود ۱۵ هزار نفر از داوطلبان، امدادگران و نجاتگران ساماندهی شده‌اند؛ همچنین ۵۶۷ پایگاه ثابت و ۲۰۰ پایگاه موقت هماهنگ و برنامه‌ریزی شده است.

دبیرکل جمعیت هلال احمر اظهار کرد: چهار هزار و 500 خودرو امدادی و عملیاتی برای خدمت رسانی به زائران در نظر گرفته شده است. برای اربعین آمادگی کامل داریم با همه ظرفیت‌ها در خدمت دهی به زوار اربعین پای کار خواهیم‌بود.

 بهرام‌نیا، استاندار ایلام نیز در دیدار با دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور گفت: در تلاش هستیم در ایام اربعین برای زائران سفری ایمن، راحت و کم هزینه رقم بزنیم، ‌‌با وجود تمهیدات اتخاذ شده امیدواریم شاهد بهترین اربعین باشیم.

‌‌ بهرام نیا اظهار داشت: با وجود یک بالگرد هلال احمر در استان، یک بالگرد دیگر از سوی جمعیت هلال احمر برای اربعین به استان داده می‌شود. هلال احمر خدمات ارزشمندی در مواقع عادی و در زمان حادثه به مردم داشته است و در سطح استان و کشور خدمات هلال احمر در اذهان مردم همواره ماندگار است.

 وی ادامه داد: اسکان، امکانات درمانی، بهداشتی و تغذیه در اربعین امسال برای زائران مهیا شده است، علی رغم کمبود اعتبارات، اما کارهای عمرانی اربعین در استان حتی یک لحظه هم متوقف نشده است، بخشی از تجهیز اسکان زائران به عهده هلال احمر است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha