کد خبر: 4078832
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۰
سردار حسن‌زاده:

توهین به سردار همدانی بی‌احترامی به همه شهدا بود + فیلم

 آئین رونمایی از سردیس شهید حسین همدانی امروز چهارشنبه ۲۶ مرداد با سخنرانی سردار حسن‌زاده برگزار شد.

به گزارش ایکنا، آئین رونمایی از سردیس شهید حسین همدانی امروز چهارشنبه ۲۶ مرداد در بزرگراه شهید همدانی برگزار شد.

اقدام انقلابی و به‌موقع

سردار حسن حسن‌زاده فرمانده سپاه محمد رسول‌الله(ص) در این مراسم بیان کرد: رونمایی از سردیس شهید همدانی در این زمان یک اقدام انقلابی به موقع است. ما در حالی از این تندیس رونمایی می‌کنیم که چندی پیش به سردار شهید همدانی توهین شده بود. توهین به سردار همدانی توهین به همه شهدای مدافع حرم و شهیدان بود. این اتفاق نشان از بغض و کینه‌ای است که از سردار همدانی دارند.

وی افزود: شهید سلیمانی و همدانی و مدافعان حرم بسترساز گام دوم انقلاب اسلامی شدند. بنا براین بود که انقلاب ما چهل‌ساله نشود، سوریه و عراق سقوط کند و بعد به سمت ایران بیاید اما این اتفاق رخ نداد

فرمانده سپاه محمد رسول‌الله(ص) با بیان اینکه بسیاری از جوانان ما شهید حسین همدانی را نمی‌شناسند گفت: در صورتی که دنیا شهید همدانی را یکی از فرماندهان برتر جنگ‌های نهضتی و پارتیزانی می‌شناسد. سردار همدانی به سوریه رفت و مردم را سازمان‌دهی کرد و دفاع مردمی را پایه‌گذاری کرد. این راه ‌مبنای مبارزه با داعش و تکفیری‌ها شد و آنها سرجای خود نگه داشتند.

وی با اشاره به تندیس شهید همدانی بیان کرد: امروز این تندیس رونمایی می‌شود تا هر وقت که از این بزرگراه رد می‌شویم یادمان بیفتد این آرامش و امنیتی را که داریم مدیون این بزرگمردانی هستیم که طول زندگی آنها مجاهدت در راه خدا بود.

سردار حسن‌زاده در پایان گفت: تهران یکی از مقدس‌ترین شهرها است. تهران ما شاید تنها پایتختی است که محل شهادت و  قتلگاه بسیاری از شهدا است. بسیاری از بزرگان انقلاب در دهه شصت و بعد از آن در این شهر به شهادت رسیدند به همین علت مقدس است.

وی در ادامه، خاطراتی از حوادث سال ۸۸ و عملکرد سردار همدانی در جمع‌آوری آشوب‌ها پرداخت.

نامگذاری شریان‌های اصلی شهر به نام شهدا

رضا صیادی؛ مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران ضمن تبریک سالروز ورود آزادگان در این مراسم بیان کرد: هویت‌بخشی به سیما و منظر شهری تهران یکی از رویکردهای اصلی سازمان زیباسازی شهر تهران است. نامگذاری شریان‌های اصلی شهر به نام شهدا یکی از نکات مورد توجه این حوزه است.

سردار حسن‌زاده:‌ رونمایی از سردیس شهید همدانی در این زمان اقدامی انقلابی و به‌موقع است/// شهید همدانی از بسترسازان گام دوم انقلاب اسلامی بود + فیلم

وی افزود: در این راستا سازمان زیباسازی شهر تهران با هدف تکریم شهدا آثار حجمی متفاوتی با محوریت شهدا ساخته و در سطح شهر تهران نصب می‌کند. امروز نیز از سردیس شهید همدانی در بزرگراه شهید همدانی واقع در منطقه ۲۲ رونمایی می‌شود تا به این ترتیب یاد و خاطره این شهید بزرگوار گرامی داشته شود.

وی در پایان بیان کرد: با حمایتی که شورای اسلامی شهر در این دوره از مدیریت شهری داشته کارها با سرعت فراوان در حال انجام است. امیدوارم که خداوند توفیق دهد تا تکلیف خود را در انجام امور مدیریت شهری نسبت به مردم و تأمین‌کننده‌های امنیت کشور انجام دهیم.

در انتهای این مراسم از سردیس شهید حسین همدانی رونمایی‌ شد. این سردیس از جنس فایبرگلاس و با پتینه برنز با ارتفاع یک متر و ۲۰ سانتی‌متر که با پایه آن در حدود سه متر می‌شود، ظرف ۴۵ روز ساخته شده و در بزرگراه شهید همدانی نصب شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha