کد خبر: 4101593
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۷

اجرای طرح ضربتی سازمان دارالقرآن برای تطبیق مؤسسات با دستورالعمل ابلاغی

مدیرکل توسعه مشارکت‌های مردمی سازمان دارالقرآن الکریم با اشاره به طرح ضربتی سازمان دارالقرآن الکریم جهت تطبیق مؤسسات قرآنی با دستورالعمل ابلاغی گفت: در تلاش هستیم با سرعت بیشتری نسبت به پذیرش، بررسی و معرفی مؤسسات باقیمانده اقدام شود.

به گزارش ایکنا، نیمه دی‌ماه سال گذشته، دستورالعمل تأسیس و فعالیت مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت و ۴ شیوه‌نامه الحاقی، مصوب هشتمین جلسه هیئت هماهنگی صدور مجوز مؤسسات قرآنی مردمی که از سوی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، تنفیذ و به دو دستگاه مسئول در صدور مجوز مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت یعنی سازمان تبلیغات اسلامی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ابلاغ شده بود، از سوی سازمان تبلیغات اسلامی به تمامی ادارات کل تبلیغات اسلامی استان‌ها ارسال شد تا نسبت به اطلاع‌رسانی و ابلاغ آن به تمامی مؤسسات مذکور اقدام کنند. 

حسین بهبودی، مدیرکل توسعه مشارکت‌های مردمی سازمان دارالقرآن الکریم در خصوص طرح ضربتی سازمان دارالقرآن الکریم اظهار کرد: طی حدود ۱۰ ماه گذشته تعداد قابل توجهی از مؤسسات که تطبیق آن‌ها با دستورالعمل مذکور نیازمند تغییرات ساختاری یا اصلاح مواد اساسنامه بود به تدریج، صورتجلسات خود را ارسال و تغییرات مذکور پس از تأیید در سازمان دارالقرآن الکریم، جهت ثبت به مرجع ثبتی مربوط معرفی شد.

مدیرکل توسعه مشارکت‌های مردمی سازمان دارالقرآن الکریم افزود: با توجه به نزدیک شدن به موعد تعیین شده، یعنی ۱۵ دی ۱۴۰۱ در تلاش هستیم با سرعت بیشتری چه در ستاد و چه در واحد‌های تابعه شهرستانی و استانی، نسبت به پذیرش، بررسی و معرفی مؤسسات به ثبت تغییرات احتمالی موارد باقیمانده اقدام شود.

بهبودی تصریح کرد: از این رو ضمن ابلاغ بخشنامه ذیربط به ادارات کل تبلیغات اسلامی استان‌ها، به تمامی مؤسساتی که نیاز به تغییر و تثبیت ساختار و تشکیلات یا ارتقای نوع مؤسسه و موضوعات فعالیت خود هستند پیشنهاد می‌کنیم از این فرصت بهره‌گیری نموده و نسبت به انجام اصلاح و تطبیق خود با دستورالعمل ابلاغی اقدام کنند.

وی گفت: اداره کل توسعه مشارکت‌های مردمی سازمان دارالقرآن الکریم آماده دریافت هرگونه نقد و نظر و پاسخگوی سؤالات و ابهامات احتمالی مدیران مؤسسات قرآنی است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha