کد خبر: 4101816
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۷

ویژگی‌های محل برگزاری جلسه خانگی قرآن + فیلم

ویژگی محل جلسات خانگی قرآن برای برخی از افراد سؤال‌برانگیز است و احتمالاً به این فکر کرده‌اند که یک جلسه قرآنی باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

به گزارش ایکنا، برگزاری جلسات قرآن خانگی از دغدغه‌هایی است که این روزها باید جدی‌تر از قبل نسبت به آن توجه و برای آن اهتمام بیشتری خرج شود. تأکید مقام معظم رهبری در برگزاری این جلسات اهمیت آن را افزایش داده است و از همین رو فعالان قرآنی باید نگاه عمیق‌تری به این محافل و جلسات داشته باشند.

برپایی جلسه قرآن یکی از سنن مرسوم از گذشته‌ است، جایی که مردم به خواست خود جلسه قرآن می‌گیرند و درب خانه‌هایشان را به روی همگان می‌گشایند تا حریمشان به نور قرآن روشن شود.

گرچه امروزه اینگونه جلسات به نسبت گذشته کمرنگ شده و کمتر اثری از آن در کوی و محله‌هایمان می‌بینیم، اما هنوز هم هستند مردمانی که رسم مسلمانی را به جای آورده و دین خود را به پیغمبر رحمت حضرت محمد(ص) ادا می‌کنند و بدین ترتیب سعادت دنیا و آخرت را برای خود می‌خرند.

محافل قرآنی آبروی فرهنگی شهرها هستند و اگر شهری فاقد این محافل باشد، قطعاً در عرصه فرهنگی با مشکلاتی مواجه است. در ادامه چند مورد ویژگی‌های محل برگزاری جلسه خانگی قرآن در قالب فیلم و عکس نمایش داده شده است. این موشن‌گرافیک از سوی ستاد جلسات خانگی قرآن تهیه شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha