کد خبر: 4103633
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۹

«سردار جنگل» منتخب آثار سینمایی پایان هفته

همزمان با سالروز شهادت میرزا کوچک‌خان در پایان هفته، فیلم‌هایی سینمایی «سردار جنگل» و «میرزا کوچک خان» روی آنتن شبکه‌های سیما می‌رود.

فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن «آخرین شکوفه پاییز»، «میرزا کوچک خان»، «سردار جنگل، «آقای امیدوار»، «قلقلک»، «مرغ حق»، «پینوکیو، عامو سردار و رئیسعلی»، «بازمانده»، «مرد بارانی» و... پنجشنبه 10 و جمعه 11 آذر، روز شهادت میرزا کوچک‌خان جنگلی از شبکه‌های سیما روی آنتن می‌روند.

شبکه یک سیما

فیلم تلویزیونی «آخرین شکوفه پاییز» به کارگردانی حسین تبریزی، پنجشنبه 10 آذر ساعت 23:15 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد. داستان «صبح آخرین روز» به زندگی نامه مجید شهریاری دانشمند هسته‌ای ایران می پردازد که از ساعات اولیه روز ترور شهید شهریاری آغاز شده و به گذشته بازمی‌شود و ۴۶ سال زندگی او را روایت خواهد کرد. کاوه خداشناس، سپیده خداوردی، زهرا سعیدی و افشین نجفی در فیلم تلویزیونی «آخرین شکوفه پاییز» بازی کرده‌اند.

فیلم سینمایی «میرزا کوچک‌خان» به کارگردانی «بهروز افخمی»، جمعه 11 آذر ساعت 16 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد. در این فیلم خواهیم دید: همزمان با جنگ جهانی دوم و در حالی که کشور از دو سو مورد تاخت و تاز بیگانگان قرار گرفته و ایران همیشه سبز را به سرزمینی نیمه ویران مبدل ساخته است؛ مردان غیور گوشه گوشه این سرزمین، با حرکت‌هایی خودجوش و مردمی به عرصه میدان بازگشته و در مقابل مهاجمین صف آرایی می‌کنند. در این میان شخصی با صلابت بنام میرزا کوچک خان، سکوت گیلان نیز در هم شکسته و او به همراه یارانش، مبارزاتشان را برای استقلال کشور آغاز می‌کند. ‌علیرضا مجلل، مهدی هاشمی، زنده یاد عباس امیری، زنده یاد فتحعلی اویسی، جهانگیر الماسی، زنده یاد داوود رشیدی و حسین محجوب در این فیلم بازی کرده اند.

شبکه دو سیما

فیلم سینمایی «سردار جنگل» به کارگردانی امیر قویدل، جمعه 11 آذر ساعت 01:40 بامداد از شبکه دو سیما پخش می‌شود. در این فیلم خواهیم دید: ارتش سرخ برای دستگیری ژنرال دین یکین و تار و مار کردن بقایای گارد سفید وارد بندر انزلی می‌شود و هیئت اتحاد اسلام از ژنرال واسکو لنیکف و میرزا کوچک خان با آنان در کشتی ملاقات می‌کند و پیمانی 9 ماده ای منعقد می‌کنند. به دنبال آن جمهوری گیلان برقرار می‌شود. ولی الله مؤمنی، علی ثابت فر، منوچهر اسماعیلی، سیروس قهرمانی، شهروز رامتین و کاظم افرندنیا در فیلم سینمایی «سردار جنگل» بازی کرده‌اند.

پنجشنبه / «سردار جنگل» منتخب آثار سینمایی پایان هفته + فیلم

فیلم سینمایی «افسانه شهر قالی» به کارگردانی حمیدرضا حافظی، جمعه 11 آذر ساعت 8 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد. این انیمیشن داستان شهری را روایت می کند که زندگی مردمانش با قالی عجین شده است، اما بیدها دشمن اصلی آنها هستند و ضربه زیادی به فرش‌ها می‌زنند. تا اینکه نوجوانی به نام قباد درگیر ماجراهایی می‌شود که شهر را از شر بیدهای مهاجم خلاص کند.

فیلم تلویزیونی جدید «آقای امیدوار» به کارگردانی مجید پایدار، جمعه 11 آذر ماه ساعت 18:20 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد. داستان این فیلم درباره آقای امیدوار معلمی بی انگیزه و سر به هوا است که در مشکلات مالی غرق شده است و به علت رفتارهای غیر متعهدانه اش در معرض خطر اخراج قرار گرفته است. شخصی به نام آقای شیرازی، اشتباها با آقای امیدوار تماس می گیرد و او را با هزینه تدریس قابل توجهی برای تدریس خصوصی به پسرش، پوریا، استخدام می کند. خانواده شیرازی، خانواده ای ثروتمندند و خانه ای بزرگ دارند. مجید پایدار، محمد حسین نعمتی و عرشیا گرامی در فیلم تلویزیونی «آقای امیدوار» بازی کرده‌اند.

قسمت دوم فیلم سینمایی «سردار جنگل» به کارگردانی «امیر قویدل»، شنبه 12 آذر ماه ساعت 01:40 بامداد از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

شبکه سه سیما

فیلم سینمایی «قلقلک» به کارگردانی مسعود نوابی، پنجشنبه 10 آذر ساعت 10 از شبکه سه سیما پخش می‌شود. «قلقلک» داستان دو آدم آسمان‌جل است که تصمیم می‌گیرند یک داور بین‌المللی فوتبال را بدزدند و در این میان اتفاقاتی برای آنها رخ می‌دهد. بیژن امکانیان، شقایق فراهانی، سیامک انصاری، رضا شفیعی جم، سحر ولدبیگی، الیزابت امینی، ساعد هدایتی، ابراهیم آبادی، سیاوش قاسمی و بهمن هاشمی در این فیلم ایفای نقش کرده‌اند.

شبکه چهار سیما

فیلم سینمایی «مرغ حق» به کارگردانی حسین مختاری، جمعه 11 آذر ساعت 20:30 از شبکه چهار روی آنتن می‌رود. این فیلم به دوران آخر سلطنت احمد شاه قاجار و مبارزات شهید سید حسن مدرس با رضاخان و دخالت و دسیسه های انگلیس در امور داخلی ایران می پردازد. قتل میرزاده عشقی شاعر و ده ها شخصیت دیگر با توطئه رضاخان به منظور رسیدن به قدرت و برکناری نخست وزیران منتخب رضا خان مانند سید ضیاء الدین طباطبایی،  مشیر الدوله و قوام السلطنه به دست خود رضاخان و در نهایت تبعید و شهادت سید حسن مدرس.  هادی اسلامی، دانیال حکیمی، مجید جعفری، جمشید اسماعیل خانی، شمسی فضل الهی و حسین سحرخیز در فیلم سینمایی «مرغ حق» ایفای نقش کرده‌اند.

شبکه پنج سیما

فیلم تلویزیونی جدید «مونچ (هدف)» به کارگردانی مجتبی تربتی‌فرد، جمعه 11 آذر ساعت 13:30 از شبکه پنج پخش می‌شود. در این فیلم خواهیم دید: مهرداد و یاسر هر دو پلیس هستند و روی پرونده قوچی که یک قاچاقچی مواد است کار می کنند. آنها با اطلاعاتی که به دست می آورند رد قوچی را می زنند. مهرداد به پای او شلیک می کند ولی بعدا مشخص می شود که او در اثر شلیک اسلحه به سرش کشته شده است. مهرداد به زندان می افتد و مشخص می شود که فرد کشته شده قوچی نبوده است. سامرند معروفی، علی رجایی، محمد علی قویدل و علیرضا زارعی در فیلم تلویزیونی «مونچ (هدف)» بازی کرده‌اند.

شبکه نمایش

فیلم تلویزیونی «شاه کلید» به کارگردانی سامان مقدم، پنج شنبه 10 آذر ساعت 13 از شبکه نمایش پخش می‌شود. داستان این فیلم درباره سارقی است که از کارهای گذشته خود پشیمان شده و بعد از سال‌ها توبه می‌کند و به نزد خانواده خود باز می‌گردد، وی متوجه می‌شود خواهرش قصد دارد با یک پلیس جوان ازدواج کند. مجید مظفری، بهاره رهنما، سیروس ابراهیم زاده، پروین قائم مقامی، امیرحسین رستمی، کیانوش گرامی، محمد ساربان، صدف رضا پور و شاپور کلهر در فیلم تلویزیونی «شاه کلید» بازی می‌کنند.

فیلم سینمایی «سفر بخیر» به کارگردانی داریوش مؤدبیان، جمعه 11 آذر ساعت 13 از شبکه نمایش پخش می‌شود. در این فیلم خواهیم دید: اکبرآقا که در یزد شیرینی پزی دارد از ترس دردسرهای بچه دار شدن، تن به ازدواج نمی دهد، در صورتی که برادر کوچکش اصغرآقا در اصفهان دارای همسر و چند فرزند قد و نیم قد است. اصغرآقا طی تماسی دعوت می کند تا اکبر برای متأهل شدن و ضمناً انجام کاری به اصفهان برود. در این فیلم اکبر عبدی، حمیده خیرآبادی، زنده یاد پروین سلیمانی، زنده یاد داریوش اسدزاده، مهری ودادیان و روح الله مفیدی به هنرمندی پرداخته‌اند.

شبکه امید

فیلم تلویزیونی «پینوکیو، عامو سردار و رئیسعلی» به کارگردانی سیدرضا صافی، جمعه 11 آذر ساعت 18 از شبکه امید پخش خواهد شد. در این فیلم خواهیم دید: همایون پسر نوجوان دلواری، به عشق تصاحب جایزه برتر خاطره نویسی، عزم خود را برای تحقیق پیرامون شخصیت رئیسعلی دلواری جزم می کند. تحقیق تاریخیِ همایون، ما و او را به دنیای شاد، پر حادثه و فانتزی این فیلم می‌برد. در «پینوکیو، عامو سردار و رئیسعلی»؛ حجت شورکی، حسین قفلی، جوهر تنگستانی، علی نیکفر، اصغر جوادی، احمد قربانی و علیرضا میرشکاری بازی کرده‌اند.

شبکه افق

فیلم سینمایی «بازمانده» به کارگردانی ‌سیف‌الله داد، جمعه 11 آذر ساعت 18 از شبکه افق پخش خواهد شد. داستان فیلم با بازی سلما المصری، جیانا عید، بسام کوسا، جمال سلیمان و غسان مسعود؛ درباره اشغال شهر حیفا در سال 1948 در فلسطین اشغالی است؛ پزشکی به نام سعید همراه با همسرش و نوزادشان فرهان قصد سفر دارند. سعید، تروریست اسرائیلی به نام شمعون را که همبازی دوره کودکی‌اش بوده، در ایستگاه راه‌آهن با چمدانی حاوی بمب می‌بیند. شمعون قبل از انفجار می‌گریزد و سعید موضوع را به پلیس اطلاع می‌دهد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha