کد خبر: 4104169
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۴

اهدای اسناد کاردار سفارت ایران در چین به کتابخانه ملی

مجموعه اسناد اهدایی خاندانی مربوط به دوران زندگی اصغر پارسا دبیر و کاردار سفارت ایران در چین در دوره پیش تا پس از جنگ جهانی دوم، به سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران اهدا شد.

اهدای اسناد کاردار سفارت ایران در چین به کتابخانه ملی

به گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران، مجموعه اسناد اهدایی خاندانی مربوط به دوران زندگی اصغر پارسا دبیر و کاردار سفارت ایران در چین در دوره پیش تا پس از جنگ جهانی دوم به سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران اهدا شده است.

براساس این گزارش حجم اسناد اهدایی که در ۲۰۸ ردیف تنظیم شده؛  شامل بیش از ۲۵۰۰ برگ سند، ۱۹۰۰ برگ روزنامه و نشریه داخلی و خارجی، ۸۸ جلد مجله و نشریه،۱۶ جلد کتاب و رساله، یک جلد قرآن کوچک اهدایی، پایان­نامه تحصیلی، ۲۰۰ برگ اعلان و آگهی، ۴۰ کتابچه، ۵ شیت نقشه و غیره می‌شود که به سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران اهدا شده است.

 این اسناد بر اساس معیارهایی مانند نوع سند، تعلق مستقیم یا غیرمستقیم به دوره زندگی اصغر پارسا از سال 1294 تا 1385 شمسی دسته‌بندی شده است.

اصغر پارسا فردی علاقه‌مند به ادبیات و از دیار آذربایجان و شهر خوی بوده است که به‌عنوان دبیر و کاردار سفارت ایران در چین در دوره زمانی پیش تا پس از جنگ جهانی دوم فعالیت داشته است. وی از حامیان محمد مصدق و عضو گروه ایرانی اعزامی به دیوان لاهه برای دفاع از حقانیت نفتی ایران در برابر انگلستان بوده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha