طرح مسکن اهالی هنر و رسانه هفته آینده کلنگ می‌خورد + فیلم
کد خبر: 4169526
تاریخ انتشار : ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۶
محمد مهدی اسماعیلی خبر داد:

طرح مسکن اهالی هنر و رسانه هفته آینده کلنگ می‌خورد + فیلم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: کلنگ شهر هنر برای تأمین مسکن اهالی هنر و رسانه اوایل مهر زده خواهد شد.

طرح مسکن اهالی هنر و رسانه هفته آینده کلنگ می‌خوردبه گزارش خبرگزاری ایکنا مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با محوریت اشتغال‌زایی و توسعه کسب و کارهای فرهنگی هنری با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد ترکمانه مدیرعامل بنیاد برکت و محمود سالاری معاون هنری وزارت ارشاد امروز ۲۷ شهریور برگزار شد.

در ابتدای جلسه محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تبریک حلول ماه ربیع‌الاول گفت: دو ماه حزن و اندوه و عزاداری مردم ایران را پشت سر گذاشتیم. در دهه اول ماه محرم، راهپیمایی اربعین و عزاداری پایان ماه صفر صحنه‌هایی باشکوهی رقم خورد. این آیین‌ها سرمایه‌های کشور هستند و موجبات سربلندی ایران را فراهم آورده‌اند.

وی افزود: در جمهوری اسلامی همه دستگاه‌ها در خدمت رشد کشور هستند همکاری با بنیاد برکت یکی از این همکاری‌ها است. اعداد نشان از آموزش صدهزار هنرجو در مناطق کم‌بضاعت کشور را دارد. این در رقم در 15 استان بوده و قابل افزایش است. البته امکانات ما محدود است و توانایی لازم برای رشد سراسر کشور را نداریم اما امید داریم با همکاری آقای ترکمانه این ظرفیت‌ها افزایش یابد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تأکید کرد: توجه به اقتصاد هنر یکی از سیاست‌های ویژه وزارت فرهنگ و این تفاهم‌نامه یکی از سیاست‌های این وزارتخانه در راستای حمایت از اقتصاد در عرصه هنر و فرهنگ است. البته صندوق هنر از گذشته تا به امروز در این جهت حرکت کرده است و اوایل مهر کلنگ شهر هنر برای تأمین مسکن اهالی هنر و رسانه زده خواهد شد.

وی تأکید کرد: دستورات لازم را برای توجه به وضعیت اقتصاد فرهنگ و هنر داده شده است و اقدامات خوبی هم شروع کرده‌ایم. نمایشگاه فیروزه یکی از اقدامات ویژه اقتصادی است که تلاش می‌کند از صنایع فرهنگی حمایت لازم را داشته باشد. امروز وحدت و یگانگی بین همه بخش‌های جمهوری اسلامی دیده می‌شود تا به واسطه آن رهنمودهای مقام معظم رهبری محقق شود.

وی تأکید کرد: به اهالی رسانه می‌گویم ما در دولت وظیفه‌ای جزء فراهم کردن زمینه رشد فرهنگ و هنر نداریم و این امر را وظیفه خود می‌دانیم. در این میان حضور بنیاد برکت یاری‌رسان رشد اقتصادی در فرهنگ و هنر خواهد بود. قدم نخست نیز ایجاد 3 هزار کسب و کار است که در آینده بیشتر نیز خواهد شد.

در ادامه مراسم محمد ترکمانه تأکید کرد: از وزارت ارشاد و شخص وزیر محترم کمال تشکر را دارم که نگاه درست به حوزه اقتصاد دارد؛ موضوعی که کمتر به آن در برخی بخش‌ها دقت می‌شود. با این تفاهم‌نامه بخش‌های مختلف هم‌افزایی پیدا کرده و خدمت‌رسانی به اهالی هنر و فرهنگ و همچنین مردم بیشتر خواهد شد.

وی افزود: بنیاد برکت در کشورمان به عنوان محلی برای کسب و کار فعال شناخته شده است. امیدواریم بتوانیم در این راه قدم‌های لازم را برداریم. یکی از بخش‌های ویژه در اقتصاد هنر دغدغه فرهنگی و مسائلی چون حجاب و پوشاک اسلامی است. برای رسیدن به خواست مورد نظر در این حوزه باید به اقتصاد نگاهی ویژه داشت.

وی در خاتمه سخنانش تصریح کرد: فرهنگ و هنر را نمی‌تواند از اقتصاد جدا کرد همان‌گونه که دنیا روی این مسئله دقت نظر دارد. قدم نخست همکاری بنیاد برکت با وزارت ارشاد همان‌گونه که وزیر ارشاد گفت شکل‌گیری سه هزار کسب و کار فرهنگی است.

انتهای پیام
captcha