مرحله کشوری هفدهمین جشنواره قرآن فرزندان کارکنان وزارت نیرو برگزار می‌شود
کد خبر: 4169589
تاریخ انتشار : ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۹

مرحله کشوری هفدهمین جشنواره قرآن فرزندان کارکنان وزارت نیرو برگزار می‌شود

رئیس مرکز قرآن و عترت دفتر امور فرهنگی و دینی وزارت نیرو از برگزاری مرحله کشوری و اختتامیه هفدهمین جشنواره قرآن و نماز، ویژه فرزندان دختر و پسر کارکنان وزارت نیرو به میزبانی شرکت برق منطقه‌ای تهران خبر داد.

مهدی قبادی، رئیس مرکز قرآن و عترت دفتر امور فرهنگی و دینی وزارت نیرو در گفت‌وگو با ایکنا، با اشاره به برگزاری مرحله کشوری و اختتامیه هفدهمین جشنواره قرآن و نماز، ویژه فرزندان دختر و پسر کارکنان وزارت نیرو گفت: یکی از فعالیت‌های فرهنگی ویژه کارکنان وزارت نیرو که ذیل شورای فرهنگی این وزارتخانه، به آن توجه می‌شود، توجه به توسعه فرهنگ قرآن کریم است که هرساله با برگزاری مسابقات قرآن تجلی پیدا می‌کند.

وی افزود: با‌ توجه به این مهم امور فرهنگی و دینی وزارت نیرو مطابق سنوات گذشته اقدام به برگزاری «هفدهمین جشنواره قرآن و نماز» ویژه فرزندان دختر و پسر کارکنان وزارت نیرو در سال ۱۴۰۲ کرد که این جشنواره در دو مقطع تحصیلی و دو مرحله استانی و کشوری و به صورت حضوری برگزار شد.

رئیس مرکز قرآن و عترت دفتر امور فرهنگی و دینی وزارت نیرو ادامه داد: مقطع اول شامل دوره ابتدایی پنجم و ششم و دوره اول متوسطه هفتم، هشتم و مقطع دوم شامل دوره اول متوسطه نهم و همچنین دوره دوم متوسطه دهم، یازدهم و دوازدهم برپا شد.

قبادی تصریح کرد: با پایان یافتن مرحله مقدماتی این مسابقات، مرحله کشوری هفدهمین جشنواره قرآن و نماز فرزندان کارکنان وزارت نیرو از فردا سه‌شنبه، ۲۸ تا ۳۰ شهریورماه در سالن برق منطقه‌ای تهران به میزبانی شرکت برق منطقه‌ای تهران برپا می‌شود.

وی با بیان اینکه در مرحله مقدماتی این مسابقات بیش از شش هزار و 800 نفر ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۳۶۱ نفر به مرحله کشوری راه پیدا کردند. در نهایت از این تعداد نیز ۱۴۰ نفر دختر و ۲۲۱ پسر از استان‌های مختلف کشور در مرحله کشوری این مسابقات حاضر شدند.

رئیس مرکز قرآن و عترت دفتر امور فرهنگی و دینی وزارت نیرو افزود: داوطلبان در این مسابقات در رشته شفاهی شامل قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، حفظ موضوعی قرآن و اذان و یک یا هر دو رشته کتبی شامل مفاهیم قرآن احکام و معارف نماز رقابت می‌کنند.

انتهای پیام
captcha