مهد قرآن مسجد صاحب الزمان(عج) منطقه ۱۳ تهران تأسیس شد
کد خبر: 4173008
تاریخ انتشار : ۱۲ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۸

مهد قرآن مسجد صاحب الزمان(عج) منطقه ۱۳ تهران تأسیس شد

شهردار منطقه ۱۳ شهر تهران با اشاره به فعالیت‌های قرآنی منسجم در مساجد از راه‌اندازی مهد قرآن در مسجد صاحب الزمان (عج) این منطقه خبر داد.

به گزارش ایکنا، برنامه‌ریزی در اشاعه دانش و فرهنگ قرآنی، بی‌گمان یکی از جذاب‌ترین عوامل در جذب افراد به مساجد است. پیامبر اکرم(ص) فرمودند: «إِنَّما نُصِبَتِ المَساجِدَ لِلقِرآنِ؛ مسجد‌ها را برای قرآن خواندن ساخته‌اند.»

یکی از مساجدی که در این زمینه موفق عمل کرده است «مسجد صاحب الزمان(عج)» منطقه تهران نو است، که در کنار برنامه‌های قرآنی و برگزاری کرسی‌های تلاوت به تازگی مهد قرآن نیز راه‌اندازی کرده است.

محمدهادی علی‌احمدی، شهردار منطقه ۱۳، در مراسم افتتاحیه این مرکز، آموزش قرآن را یکی از وظایف مساجد بیان کرد و گفت: مسجد محل تعلیم معارف دین شناخته شده که در آن مردم با دین خدا، معارف و احکام الهی و آیات قرآن آشنا می‌شوند.

وی افزود: در حال حاضر، یک مهد قرآن در مسجد صاحب الزمان(عج) به همت اداره آموزش‌های شهروندی معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۳ برپا شده و بنا داریم در جهت افزایش و تکمیل ظرفیت مساجد تلاش کنیم.

شهردار منطقه ۱۳ در خصوص مهد قرآن مسجد صاحب الزمان(ع) گفت: در این مهد کودک متناسب با سن کودکان به آن‌ها آموزش‌های قرآنی ارائه داده می‌شود. همچنین به منظور آموزش موثرتر به کودکان، از روش قصه‌گویی، نمایش‌نامه، بازی و‌… استفاده می‌شود تا موضوع برای کودک دوست‌داشتنی‌تر شود.

به گزارش ایکنا، ایجاد محیطی مناسب و جذاب برای علاقه‌مند کردن کودکان به آموزش‌های مذهبی قرآنی، استفاده از روش‌ها، متناسب با سطوح مختلف کودکان در یادگیری، آموزش به شیوه‌ روان و ساده، فضای دوست‌داشتنی و جذاب به منظور ترغیب کودکان از ویژگی‌های مهد قرآن مسجد صاحب الزمان(عج) است.

مسجد صاحب الزمان(عج) در تهران، منطقه تهران نو، مسیل جاجرود، روبروی پاساژ قائم(عج)، واقع شده است.

انتهای پیام
captcha