کد خبر: 4218999
تاریخ انتشار : ۰۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۰۶

حج؛ فرصتی برای یادآوری نعمت‌های الهی + فیلم

حجت‌الاسلام والمسلمین میرزامحمدی در محفل انس و معرفت با تأکید بر یادآوری نعمت‌های الهی در موسم حج و شکرگزاری نسبت به این نعمت‌ها گفت: شکر نعمت واجب عقلی است و یادآوری نعمت‌های الهی دستور اکید قرآن است.

به گزارش ایکنا، هتل «میدان» شهر مکه عصر دوشنبه، هفتم خردادماه، میزبان یکی از دیگر سلسله محافل «انس و معرفت» بود که به همت بعثه مقام معظم رهبری برگزار شد.

این مراسم با تلاوت زیبای خلیل سواری، از قاریان بین‌المللی کشورمان آغاز شد و در این مراسم یاد شهدای خدمت گرامی داشته شد.

در ادامه حجت‌الاسلام والمسلمین محمد میرزامحمدی، از خطیبان بعثه ضمن سخنانی در این مراسم بر ضرورت یادآوری نعمت‌های الهی تأکید کرد و گفت: براساس آیات قرآن و روایات، تمامی نعمت‌ها از جانب ذات حق تعالی است و در همین راستا، امام سجاد(ع) فرموده است «خیرک الینا نازل وشرنا الیک صاعد: [خدایا!]خیر و احسان تو، به سوی ما فرو فرستاده، و شر و بدکاری ما، پیوسته به پیشگاه والایت عرضه می‌گردد».

وی با اشاره به این که پروردگار الهی قبل از آفرینش انسان، جهان را مزین به نعمت‌های مادی و معنوی کرده، گفت: در سوره مبارکه نحل آمده که اگر تمام آفرینش دست در دست هم دهند، قادر به شمارش نعمت‌های الهی نیستند. شکر نعمت واجب عقلی است و یادآوری نعمت‌های الهی دستور اکید قرآن است.

این خطیب بعثه همچنین در محفل انس و معرفت دیگری که شامگاه دوشنبه در هتل «فیولت» مکه برگزار شد، با اشاره به این که ۳۰۰ پیامبر در کعبه دفن شده‌اند، گفت: زیارت خانه خدا فیض بسیار بزرگی است و زائران بیت‌الله الحرام از این فرصت غافل نشوند.

حج؛ فرصتی برای یادآوری نعمت‌های الهی + فیلم

وی ادامه داد: هر فرشته الهی که برای انجام مأموریت به زمین نازل می‌شود، ابتدا خانه خدا را زیارت می‌کند، بنابراین کعبه محل طواف عرشیان، ملائکه، جنیان و.. است و ۲ هزار سال پیش از تولد حضرت آدم(ع) این مکان محل طواف ملائکه بوده است.

حجت‌الاسلام میرزامحمدی با اشاره به این که حتی راه رفتن بر سرزمین مکه نیز ثواب عبادت دارد، گفت: هر کس در این مکان مقدس «سبحان الله» بگوید، گویی که ثروت بصره و کوفه را در راه خدا انفاق کرده است.

وی سفر معنوی حج را سفر انقطاع دانست و گفت: لباس احرام که زائران بر تن دارند، لباس قیامت است و ما در این سفر، قیامت را تجربه کنیم. در مکه و در جوار حرم امن الهی برای ختم قرآن تلاش کنید و در طواف خانه خدا اباعبدالله الحسین (ع) و خاندان پاک و مطهرش را یاد کنید.

در پایان این دو محفل انس و معرفت، مهدی سلحشور از مداحان و ذاکران اهل بیت(ع) با نوای گرم خود زائران را به فیض رساند. ‎

انتهای پیام
captcha