کد خبر: 4220726
تاریخ انتشار : ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۷

پایان اعزام زائران ایرانی به سرزمین وحی

هم‌اکنون بیش از 83 هزار و 800 نفر از زائران کشورمان وارد سرزمین وحی شده‌اند و تا پایان امروز عملیات رفت حجاج پایان می‌یابد.

پایان اعزام زائران ایرانی به سرزمین وحیبه گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، ستاد مکه از انتقال 83 هزار و 897 نفر از زائران کشورمان تا پایان وقت روز یکشنبه 20 خرداد به سرزمین وحی خبرداد که در این میان سهم فرودگاه مدینه بیش از ۵۰ هزار نفر بوده است.

پروازهای اعزام زائران حج تمتع 1403 کشورمان که از بامداد 24 اردیبهشت به سرزمین وحی آغاز شده طبق اعلام هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما)، امروز دوشنبه ۲۱ خرداد پایان می‌یابد.

براساس اطلاعیه ستاد مکه، طی این مدت ۳۶۵ کاروان به مدینه منوره وارد شدند که به این کاروان‌ها مدینه قبل گفته می‌شود؛ در حال حاضر تنها 29 کاروان شامل 3929 زائر در مدینه بسر می‌برند که تا فردا سه‌شنبه 22 خرداد پس از محرم شدن در مسجد شجره به دیگر زائران ایرانی در جوار بیت الله الحرام ملحق خواهند شد.

طی این بازه زمانی 46 هزار و 249 نفر در قالب 336 کاروان از مدینةالنبی به مکه مکرمه اعزام شده‌اند که کار انتقال همه این زائران با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، توسط قطار سریع‌السیر حرمین انجام شد.

وضعیت زائران ایرانی در مکه مناسب گزارش شده و هم‌اکنون 580 کاروان شامل 79 هزارو 968 زائر در هتل‌های مکه اسکان یافته‌اند که از این تعداد 33 هزارو 719 زائر از طریق فرودگاه جده به عربستان انتقال یافتند. این زائران ابتدا در میقات جحفه احرام بستند و سپس با اتوبوس برای انجام اعمال عمره تمتع راهی مکه مکرمه شدند.

این اطلاعیه می‌افزاید طی این مدت ۲۲۰ پرواز به فرودگاه مدینه و 151 پرواز به فرودگاه جده صورت گرفته است و تا پایان امروز نیز 14 کاروان به تعداد 2190 زائر با 9 پرواز وارد فرودگاه جده می‌شوند.

یادآوری می‌شود، در حج سال جالی 87 هزار و 500 زائر ایرانی حضور دارند. 

انتهای پیام
captcha