کد خبر: 4221610
تاریخ انتشار : ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۳۶

انتشار پوسترهای قرآنی با موضوع حج در یمن + عکس

بنیاد قرآنی (ن) در یمن با انتشار پوسترهایی در شبکه‌های اجتماعی به بیان فلسفه حج و ارتباط آن با برائت از دشمنان دین اسلام پرداخت است.

به گزارش ایکنا به نقل از المسیره، این پوسترها که با عنوان قرآنی «وَأَذَانٌ مِنَ اللَّهِ وَرَسُولِ: اين اعلامى از سوى خداوند و پيامبر اوست» برگرفته از سوره مبارکه توبه، در شبکه‌های اجتماعی انتشار یافته، به موضوع فلسفه حج و ضرورت برائت از مشرکین در این موسم شریف پرداخته است.

با توجه به اینکه فریضه حج یکی از برجسته‌ترین واجبات دین اسلام است که دارای جنبه‌های متعدد و متنوعی است این جنبه‌ها به زندگی فردی و اجتماعی انسان مرتبط است و تأثیر بسیاری بر جسم، روح و روان انسان می‌گذارد. چرا که این ابعاد جدا از هم نیستند و به عنوان مثال جنبه معنوی آن به طور مستقیم با جنبه فرهنگی، فقهی و اخلاقی مرتبط است و این ابعاد مکمل همدیگر هستند و تمام این ابعاد است که یک پدیده واحد یعنی حج اسلامی را می‌سازند. از این‌رو باید روشن شود که با توجه به فلسفه حج ضروری است که به فریادهای یاری‌خواهی برآمده از فلسطین و تمام ستمدیدگان و مستضعفان جهان لبیک گفته شود.

در همین راستا بنیاد قرآنی (ن) واقع در صنعا، پایتخت یمن اقدام به انتشار مجموعه‌ای از پوسترها با عنوان قرآنی «وَأَذَانٌ مِنَ اللَّهِ وَرَسُولِ: اين اعلامى از سوى خداوند و پيامبر اوست» کرده است. هدف از انتشار این پوسترها نشان دادن این موضوع مهم است که فریضه حج، بازتابی از قرب انسان و خداوند متعال، صاحب ‌خانه کعبه است و صرفاً به حرکات، اعمال و الفاظ خاص و یا تنها دیدن بناها و سنگ‌های خاص و مشاهده خانه کعبه محدود نمی‌شود.

این بنیاد در پوسترهای انتشار یافته، مجموعه‌ای از سخنان رهبران محور مقاومت و در رأس آنها امام خمینی(قدس سره) را بیان کرده که بازتابی از هدف واقعی این فریضه بزرگ و ارتباط آن با برائت از دشمنان خداوند متعال است.

 در این پوسترها بر فلسفه واقعی حج، ایجاد برادری میان مسلمانان، برائت از مشرکین و تلاش برای قطع ایادی سلطه قدرت‌های استکباری از سرنوشت مسلمانان، اهمیت حج برای امّت اسلامی، و لزوم استفاده از این فرصت بزرگ دینی و اجتماعی و عدم اکتفا به انجام مراسمی ظاهری تأکید شده است.

 

انتهای پیام
captcha