«شبكه اجتماعی تبيان؛ سرای پاك ايرانيان» راه‌اندازی شد
کد خبر: 2127704
تاریخ انتشار : ۰۳ خرداد ۱۳۹۰ - ۱۲:۴۶

«شبكه اجتماعی تبيان؛ سرای پاك ايرانيان» راه‌اندازی شد

گروه فضای مجازی: شبكه اجتماعی مؤسسه فرهنگی و اطلاع‌رسانی تبيان، با شعار «شبكه اجتماعی تبيان؛ سرای پاك ايرانيان»، امروز، سوم خردادماه، با حضور معاون شبكه اجتماعی تبيان، جمعی از مسئولان و اصحاب رسانه راه‌اندازی شد.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا)، فاز اول شبكه اجتماعی مؤسسه فرهنگی و اطلاع‌رسانی تبيان، با شعار «شبكه اجتماعی تبيان؛ سرای پاك ايرانيان»، امروز سوم خردادماه، طی مراسمی با حضور «فاطمه غفوری» مدير شبكه اجتماعی تبيان، «زهره حسينی» معاونت شبكه اجتماعی تبيان، «محمدرضا واحدی» مدير فنی سايت تبيان و جمعی از اصحاب رسانه، در محل سالن كنفرانس مؤسسه تبيان راه‌اندازی شد.
بنابر اين گزارش، فاز اول شبكه اجتماعی مؤسسه فرهنگی و اطلاع‌رسانی تبيان، با شعار «شبكه اجتماعی تبيان؛ سرای پاك ايرانيان» با هدف ايجاد عرصه‌ای برای تعاملات مجازی فراخور شأن فرزندان ايران اسلامی و متناسب با فرهنگ متعالی ايرانی ـ اسلامی، هم‌زمان با ولادت كوثر پيامبر، حضرت زهرا(س)، آغاز به كار كرد.
شيوه فعاليت شبكه اجتماعی تبيان همانند ساير شبكه‌ها بوده و تبيان كوشيده است تا به‌گونه‌ای عمل كند تا اعضا بتوانند با استفاده از كاربری آسان اين شبكه به راحتی با آن انس بگيرند. اين شبكه با پايگاه اينترنتی تبيان كاملاً در ارتباط و عضويت هر دو يكسان است. از قابليت‌های اين شبكه اجتماعی آن است كه اعضای تبيان بدون نياز به عضويت جديد می‌توانند در شبكه نيز فعاليت كنند با سهولت محتوای تبيان را به اشتراك بگذارند.
«زهره حسينی» معاونت شبكه اجتماعی تبيان در مراسم راه‌اندازی شبكه اجتماعی تبيان، پتانسيل موجود در پايگاه تبيان و كاربران آن و نيز كمبود فضايی برای به‌اشتراك‌گذاری محتويات و علاقه‌مندی‌های كاربران را از عوامل راه‌اندازی اين شبكه ذكر كرد.
وی همچنين به مدل‌های غربی موفق شبكه‌‌های اجتماعی مجازی غربی اشاره كرد و مهم‌ترين وجه تمايز شبكه اجتماعی تبيان نسبت به آن شبكه‌ها را نگاه بومی و اسلامی تبيان و پاك و امن بودن آن برشمرد.
حسينی با اشاره به اين‌كه فاز اول اين شبكه با ايجاد شجره‌نامه خانوادگی تبيان در آذرماه سال گذشته راه‌اندازی شد، گفت: هدف از اجرای برنامه شجره‌نامه خانوادگی پيوند و ارتباط اعضای خانواده در محيطی امن و پاك بود كه با استقبال كاربران مواجه شد و 14 هزار گره خانوادگی ايجاد شد.
معاون شبكه اجتماعی مؤسسه فرهنگی و اطلاع‌رسانی تبيان، با تأكيد بر امنيت و سلامت فضای اين شبكه اجتماعی نسبت به نمونه‌های غربی آن، بيان كرد: شبكه تبيان در واقع جامعه مجازی شبيه‌سازی ‌شده همان زندگی واقعی افراد است و در واقع كوشيده است تا به هويت واقعی افراد بها بدهد؛ اين شبكه به اعضای خود امكان می‌دهد تا در محيطی امن، به اتفاق خانواده خود حضور يابند و اين امنيت را به ديگر اعضای حاضر در اين شبكه تسری دهند.
حسينی با اشاره به شبكه‌های اجتماعی موجود در اين طرح عنوان كرد: در شبكه اجتماعی تبيان افراد می‌توانند با توجه به نوع ارتباطات خود، واقعيت‌های جامعه خود را در ريزشبكه‌هايی مانند شبكه‌ خانوادگی، هم‌محلی، هم‌مدرسه‌ای، هم‌مسجدی‌، هم‌دانشگاهی و مانند آن شبكه‌ها شبيه‌سازی ‌كنند.
معاون شبكه اجتماعی مؤسسه فرهنگی و اطلاع‌رسانی تبيان با اشاره به برخی ديگر از امتيازات شبكه مجازی تبيان اظهار كرد: گردش محتوايی در شبكه اجتماعی تبيان كم‌نظير است و با محتوای غنی سايت تبيان سازگاری دارد و كابر می‌تواند محتوای مورد نظر خود را از پايگاه تبيان برای ديگران به اشتراك بگذارد.
وی حفظ هويت واقعی افراد در اين شبكه را مهم‌ترين استراتژی شبكه اجتماعی تبيان دانست و افزود: در فاز اول اين شبكه سعی شده است تا افراد شناخته شده و كسانی كه سال‌ها عضو تبيان بوده‌اند به عضويت درآيند و اين امر خود به حفظ هويت واقعی افراد و تفاوت نداشتن شخصيت حقيقی و مجازی آنان كمك می‌كند.
در مراسم راه‌اندازی شبكه اجتماعی تبيان، «فاطمه غفوری» مدير شبكه اجتماعی تبيان نيز با بيان اين‌كه پايه فعاليت شبكه اجتماعی تبيان اعتماد به كاربران تبيان است، درباره قسمت‌های مختلف اين شبكه، مختصات اجرايی آن و شرايط و چگونگی حضور و فعاليت كاربران در آن به ايراد سخرانی پرداخت.
همچنين «محمدرضا واحدی» مدير فنی سايت تبيان درباره برخی از مختصات فنی و پيام حسن‌زاده مدير روابط عمومی و امور بين‌الملل مؤسسه فرهنگی و اطلاع‌رسانی تيبان نيز درباره تاريخچه تبيان و برخی از فعاليت‌های انجام شده در آن توضيحاتی ارائه كردند.
captcha