کد خبر: 3507543
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۳

انجام پروژه‌های تحقیقاتی با موضوعات مرتبط به امر به معروف و نهی از منکر

كانون خبرنگاران نبأ: مدیر کل روابط عمومی ستاد امربه معروف و نهی از منکر كشور انجام پروژه‌های تحیقیقاتی با موضوعات مرتبط به امر به معروف و نهی از منکر را از دیگر فعالیت‌های این ستاد برشمرد.

ابوالفضل اقبالی، مدیرکل روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر در حاشیه بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در گفت‌وگو با كانون خبرنگاران ايكنا، نبأ درباره فعاليت‌های اين ستاد گفت: بعد از تصویب قانون امر به‌ معروف و نهی‌ از منكر در مجلس شورای اسلامی این ستاد فعالیت‌های خود را در قالب تشكیل شوراهای امر به معروف و نهی از منكر در سازمان‌ها، وزارتخانه‌ها، نهادهای دولتی، بانك‌ها و سایر دستگاه‌های دولتی و غیر دولتی سازمان داده است

وی ادامه داد: در این شوراها بالاترین مقام مسئول آن سازمان (به‌عنوان مثال رئیس و یا معاونان ارشد) مدیریت را بر عهده گرفته و همراه با دیگر اعضا به كارهای فرهنگی در حوزه امر به معروف و نهی‌ از منكر می‌پردازند. 

اقبالی افزود:‌ از دیگر فعالیت‌هایی كه در ستاد امر به‌ معروف و نهی از منكر انجام شده است؛ سازمان‌دهی و سامان‌دهی ساختاری و تشكیلاتی مجموعه در سطح كشور است كه همه ستادهای استانی، شهرستانی و بخش را شامل می‌شود.


اقبالی انجام پروژه‌های تحقیقاتی با موضوعات مرتبط به امر به معروف و نهی از منکر را از دیگر فعالیت‌های این ستاد برشمرد و گفت: این حوزه‌ها ممكن است به‌طور مستقیم به امر به‌ معروف و نهی‌ از منكر مربوط نباشد اما به‌طور غیرمستقیم و با فضاسازی و نهادینه كردن موضوعات حوزه امر به‌ معروف تشكیل شده و به‌صورت اجرایی در آمده است. به عنوان مثال بی‌تفاوتی اجتماعی، رانت‌خواری، نقدپذیری و مفاهیمی از این قبیل از جمله موضوعاتی است که در حوزه امر به‌ معروف و نهی‌ از منكر به آن پرداخته می‌شود و سپس گزارش‌های حاصله در فضای فرهنگی و رسانه‌ای كشور تزریق می‌شود.

وی در پایان عنوان کرد: احیای پایگاه اطلاع‌رسانی ستاد امر به‌ معروف و نهی‌ از منكر از دیگر فعالیت‌های این ستاد است كه از آن می‌توان به‌عنوان اولین و تنها مرجع اطلاع‌رسانی در خصوص امر به‌ معروف و نهی‌ از منكر در سطح كشور نام برد.

محمدعلی نادعلی


نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha