کد خبر: 3544360
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۰۸:۴۸
گروه بین‌الملل: کلیسای کاتولیک «گود شپرد» در ایالت «کوئینزلند» استرالیا، بخشی از ساختمان خود را برای استفاده به عنوان نمازخانه در اختیار مسلمانان قرار داده است.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از پایگاه خبری شبکه «ABC News»، این کلیسا که در شهر «مَونت ایسا» واقع است با دادن نمازخانه‌ای به مسلمانان، میزبان کاتولیک‌ها و مسلمانانی است که به فاصله چند متر از هم به دو روش مختلف به عبادت مشغول می‌شوند.

انگلیسی/ ایجاد نمازخانه‌ای برای مسلمانان در کلیسای استرالیایی + عکسانگلیسی/ ایجاد نمازخانه‌ای برای مسلمانان در کلیسای استرالیایی + عکس

«میک لوکاک»، کشیش این کلیسا می‌گوید: بسیار پیش آمده بود که مسلمانان این شهر از من می‌پرسیدند که آیا مکانی برای نمازخواندن آن‌ها در کلیسا وجود دارد؟ ما سرانجام تصمیم گرفتیم که چنین مکانی در اختیار آن‌ها قرار دهیم.

وی افزود: برخی تماس می‌گرفتند و نسبت به عواقب این تصمیم برای خود ما و میهمانانمان هشدار می‌دادند.

انگلیسی/ ایجاد نمازخانه‌ای برای مسلمانان در کلیسای استرالیایی + عکس

به گفته لوکاک، این سؤالات از تصورات نادرست در مورد مسلمانان و ترس از تروریسم و افراط‌گری ناشی می‌شد؛ زیرا متأسفانه کلمات اسلام و مسلمان بلافاصله داعش را در اذهان مردم تداعی می‌کند.

جاهد چودهری، مسلمان بنگلادشی‌تباری که 14 سال است در این شهر سکونت دارد، می‌گوید: تصورات منفی زیادی در مورد اسلام وجود دارد؛ اما الگوهای مثبتی مانند اقدام این کلیسا برای گسترش همبستگی ادیان می‌تواند به زدودن افسانه‌ها در مورد اسلام کمک کند.

انگلیسی/ ایجاد نمازخانه‌ای برای مسلمانان در کلیسای استرالیایی + عکس

کشیش لوکاک گفت: این اقدام ضمن اینکه در پاسخ به نیاز مسلمانان برای داشتن محل عبادت انجام شد، حرکتی نمادین برای همبستگی بیشتر مردم شهر است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: