کد خبر: 3590799
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۹
نیروهای امنیتی نیجریه به سمت تظاهرات‌کنندگان در ابوجا که به نشانه همبستگی با شیخ زکزاکی رهبر شیعیان این کشور تظاهرات کردند، حمله کردند.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از فارس، نیروهای امنیتی نیجریه تظاهرات شیعیان در ابوجا را با استفاده از سگ‌های پلیس، شلیک گاز اشک‌آور و خودروهای آب‌پاش، سرکوب کردند.
پایگاه بانوراما الشرق‌الأوسط گزارش داد که صدها نفر از شیعیان که اکثریت آنها زنان بودند، در اعتراض به ادامه بازداشت شیخ ابراهیم زکزاکی رئیس‌ جنبش اسلامی نیجریه، تظاهرات مسالمت‌آمیز برگزار کردند.
شیخ زکزاکی در ماه دسامبر سال 2015 توسط ارتش نیجریه بازداشت شد و با وجود صدور حکم قضایی برای آزادی فوری وی اما همچنان در زندان است و ارتش از اجرای حکم قضایی برای آزادی وی شانه‌ خالی می‌کند.
طبق این گزارش، نیروهای ارتش برای متفرق کردن تظاهرات‌کنندگان به استفاده از سگ‌های پلیسی، گاز اشک‌آور و خودروهای آب پاش متوسل شدند.
عملیات سرکوب شیعیان در نیجریه به چندین سال قبل بازمی‌گردد و پیش از این نیز نیروهای ارتش به مرکز شیعیان در شهر زاریا واقع در ایالت کادونا و همچنین منزل شیخ زکزاکی یورش برده و او را به شدت زخمی کرده و پس از آن او را بازداشت کردند. در این حملات ارتش نیجریه علیه شیعیان صدها نفر از جمله سه فرزند شیخ زکزاکی شهید شدند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: