کد خبر: 3655370
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۰
معاون تهذیب حوزه علمیه آذربایجان شرقی از اجرای طرح حفظ سور منتخب قرآن کریم در ۱۲۰ روز در مدارس علمیه این استان خبر داد.
به گزارش خبرگزاری بین‌‌المللی قرآن(ایکنا) حوزه نوشت: حجت الاسلام اسماعیل روشن تن معاون تهدیب حوزه علمیه آذربایجان شرقی از برگزاری طرح حفظ قرآن در ۱۲۰ روز خبر داد و ابراز داشت: دفتر قرآن و عترت طرح حفظ سور منتخب با محوریت حفظ ۳۰ جزء را تصویب کرده و در سطح علوم دینی برگزار می کند.

وی افزود: این طرح با هدف حظ سور منتخب قرآن کریم به مدت ۱۲۰ روز در مدارس علمیه استان اجرا می شود.

حجت الاسلام روشن تن خاطرنشان کرد: در این طرح تلاش شده به گونه ای برنامه ریزی شود تا طبق برنامه زمان بندی شده، طلاب حوزه های علمیه در کنار دروس حوزوی، موفق به حفظ آخرین جزء قرآن به همراه سور پرفضیلت شوند.

معاون تهذیب حوزه علمیه آذربایجان شرقی افزود: شرکت کنندگان در این طرح، طبق برنامه زمان بندی شده، با حفظ روزانه چند سطر از قرآن کریم، طی مدت چهارماه موفق به حفظ جزء ۳۰ می شوند.

وی تاکید کرد: برگزاری کارگاه چرایی و چگونگی حفظ قرآن و تشکیل حلقه های حفظ در مدارس علمیه از پیوست های اجرایی این طرح به شمار می رود.

حجت الاسلام روشن تن همچنین حفظ بیش از دو جزء از قرآن کریم و آشنایی با معارف غنی، برگزاری طرح به صورت حضوری و غیرحضوری، بهره مندی از سفرهای زیارتی عتبات، مشهد مقدس برای نفرات برتر در پایان طرح را از مزایای این دوره برشمرد.

معاون تهذیب حوزه علمیه آذربایجان شرقی عنوان کرد: مدارسی که بتوانند این طرح را در دارالقرآن های مدارس علمیه برای طلاب ثبت نام شده، تا اواخر ترم اول تحصیلی اجرا و نتایج را اعلام کنند از حمایت ویژه استان برخوردار خواهند شد.

وی تاکید کرد: برای کلیه شرکت کنندگان در پایان طرح، کارنامه آموزشی و گواهی حفظ حفظ صادر می شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: