کد خبر: 3690067
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۳
گروه جلسات و محافل: یادگاری ضمن بیان اینکه استاد هاشمی، حافظ کل قرآن کریم شده اند، تصریح کرد: حفظ قرآن، ارزش قاری را صدها برابر می‌کند. قاری نسل آینده حتما باید حافظ باشد و همچنین مسلط به زبان عربی باشد و بفهمد چه چیزی می‌خواند.

ویژگی های قاری نسل آینده چیست؟/مهمانانی از اردبیل و بوشهر در جلسه «یادگاری»+صوت و عکس

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، جلسه قرآن مصطفی یادگاری، شب گذشته 19 بهمن  در منزل پدر مرحومش، حاج قدیر یادگاری واقع در نارمک، بین گلبرگ غربی و۲۰ متری کرمان جنوبی، خیابان شهید ابراهیم‌نژاد، پلاک ۱۸ با حضور محمدرضا محمدزاده از اردبیل و عباس هاشمی از بوشهر و قرآن‌آموزان نوجوان برگزار شد.

به محض ورود به این خانه قرآنی، می‌توان انبوه لوح‌های تقدیر را در قفسه‌ها مشاهده کرد که در این ۲۹ سال توسط این خانواده قرآنی با حمایت خادم‌القرآن، مرحوم حاج قدیر یادگاری در مسابقات استانی و کشوری کسب شده است.

در ابتدا، اعضای نوجوان جلسه به تلاوت قرآن به صورت تقلیدی از اساتید و قدمای مصری پرداختند و یادگاری، نکات صوت و لحنی و تجویدی آنها را متذکر شد. همچنین چگونگی تقلید و بیان اهمیت تقلید از تلاوت قاریان و اساتید مصری از دیگر مطالبی بود که یادگاری بیان کرد.

ویژگی های قاری نسل آینده چیست؟/مهمانانی از اردبیل و بوشهر در جلسه «یادگاری»+صوت و عکس

همچنین مصطفی یادگاری با بیان اینکه آنهایی که می‌خواهند به قله های رفیع قرائت قرآن برسند، باید یک کاری کنند که استاد و شنونده تشنه تلاوت شما باشد، گفت: استاد محمدپور گاهی از اردبیل به جلسه استاد خدام حسینی می‌آمدند. در آن زمان خیلی از اساتید در جلسه استاد خدام حسینی شرکت می‌کردند و در آن زمان نرم افزارهای قرآنی و موبایل و لوازم آموزشی دیگر نبود. کسانی که جلسه استاد خدام رفته اند می‌دانند که پس از 6 ماه نوبت به تلاوتشان می‌رسد. استاد محمدپور، یک جلسه به سبک عبدالفتاح تلاوت کردند و استاد خدام حسینی، در همان جلسه پس از تلاوتشان دوباره درخواست کردند که یک تلاوت دیگر در آن جلسه انجام دهند و اینگونه استاد را تشنه تلاوت خود کرده بودند.

ویژگی های قاری نسل آینده چیست؟/مهمانانی از اردبیل و بوشهر در جلسه «یادگاری»+صوت و عکس

در پایان این مراسم نیز محمدرضا محمدپور و عباس هاشمی به تلاوت آیاتی از کلام الله مجید پرداختند و مورد تشویق حاضران در جلسه قرار گرفتند. یادگاری قبل از تلاوت عباس هاشمی، با بیان اینکه استاد هاشمی، حافظ کل قرآن کریم نیز شدند، تصریح کرد: حفظ قرآن، ارزش قاری را صدها برابر می‌کند. قاری نسل آینده حتما باید حافظ باشد و همچنین مسلط به زبان عربی باشد و بفهمد چه چیزی می‌خواند.

در ادامه تلاوت های و گزارش تصویری این جلسه ارائه می‌شود.

محمدرضا محمدپور

عباس هاشمی
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: