کد خبر: 3707832
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۴
گروه مؤسسات قرآنی مردم‌نهادــ ثبت نام سراسری مدارس شبانه‌روزی حفظ یکساله قرآن و نهج‌البلاغه کشور در کاشان آغاز شد.

به گزارش ایکنا؛ همزمان با اعیاد شعبانیه، ثبت نام رسمی نخستین مدارس شبانه‌روزی حفظ یکساله قرآن و نهج‌البلاغه کشور همراه با آموزش ترجمه و تفسیر برای ششمین سال پیاپی توسط مؤسسه امیرالمؤمنین(ع) کاشان در این شهرستان آغاز شد. علاقه‌مندان آشنایی به معارف اهل بیت(ع) از سراسر کشور می‌توانند با ارسال عدد «۴» به سامانه پیامکی به شماره  ۱۰۰۰۲۴۸۰۰ ثبت نام خود را انجام دهند.
علاقه‌مندان آشنایی به معارف قرآن و اهل بیت(ع) از سراسر کشور می‌توانند برای ثبت نام تا پایان خرداد‌ماه ۹۷ اقدام کنند.
در این دوره، پس از ثبت نام رسمی، مرحله مصاحبه و گزینش از ثبت نام‌کنندگان صورت خواهد گرفت که پس از پذیرش افراد مورد نظر، دوره آزمایشی به مدت بیست روز برگزار خواهد شد.

ثبت نام سراسری مدارس شبانه روزی حفظ یکساله قرآن و نهج‌البلاغه کشور
داوطلبان در دوره آزمایشی باید اجزاء تعیین‌شده را به صورت روزانه حفظ کنند که در پایان دوره آزمایشی از داوطلبان آزمون کتبی و شفاهی گرفته خواهد شد و افرادی که حدنصاب نمره را کسب کنند با توجه به عملکرد آنها در مدت طرح آزمایشی، به دوره یکساله حفظ قرآن یا نهج‌البلاغه ورود پیدا خواهند کرد.
تمامی مراحل فوق‌الذکر دوره‌های حفظ قرآن یا نهج‌البلاغه به صورت مجزا از یکدیگر در بخش بانوان و آقایان برگزارخواهد شد.
در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در تربیت ۱۰ میلیون نفر حافظ قرآن کریم، طرح تخصصی حفظ یکساله قرآن برگزار می‌شود که این مؤسسه با بیش از ۱۰ سال سابقه عملکرد تاکنون بیش از ۱۲۰ نفرحافظ کل قرآن کریم و بیش از ۱۲۰۰ نفر حافظ قسمت هایی از این کتاب شریف را تربیت کرده است.
 در سال تحفیظی ۹۸ - ۹۷، اعطای مدرک معتبر از معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تجلیل و کمک هزینه حج عمره و عتبات عالیات به نفرات برگزیده دوره و امتیاز شرکت درآزمون کارشناسی ارشد وزارت علوم جهت کسب مدرک لیسانس علوم قرآن و حدیث ویژه حافظان کل قرآن کریم از مزایای این طرح است.
 در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و تأکیدات ایشان در خصوص کتاب نهج‌البلاغه که «امروز بیشتر از همیشه، ملت و جامعه اسلامی ما به نهج البلاغه نیازمند است» و به دنبال ابراز علاقه از سوی حافظان قرآن و علاقه‌مندان آشنایی به معارف اهل بیت(ع) به‌ویژه حضرت علی(ع) از سراسر کشور، مؤسسه امیرالؤمنین(ع) کاشان، نخستین مدرسه شبانه‌روزی حفظ یکساله نهج‌البلاغه کشور را در کاشان که به «شهر نهج‌البلاغه» معروف شده را از تیرماه ۹۲ راه‌اندازی کرده است که امیدواریم باعث تحولی شگرف در عرصه ترویج نهج‌البلاغه در کشور شود.
اعطای گواهی‌نامه پایان دوره، تجلیل از نفرات برتر و استعدادهای درخشان دوره و اعطای کمک هزینه سفر حج عمره و عتبات عالیات به نفرات برگزیده دوره را از مزایای طرح حفظ یکساله نهج‌البلاغه از مزایای این دوره است.
جزئیات برنامه روزانه طرح حفظ یکساله قرآن و نهج‌البلاغه این طور است که قرآن‌آموزان و رهپویان علوی هر روز در نوبت صبح، ۶ ساعت آموزشی حضور در کلاس را دارند که شامل تحویل صفحات جدید، مرور ۱۴ درس قبل از صفحات جدید و دوره اجزای گذشته  است که همراه با ترجمه و تفسیر است.
قرآن‌آموزان و رهپویان علوی در بعد از ظهر هر روز، استماع صفحات جدید، حفظ و مباحثه را دارند که علاوه بر برنامه روزانه، در طول هفته در کلاس‌های اخلاق، امام‌شناسی و فصاحت یا صوت ولحن نیز شرکت می کنند که همراه با برنامه‌های فرهنگی، ورزشی و اردویی،... است.
یادآور می‌شود، علاقه‌مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره تلفن‌های ۵۵۳۱۸۷۷۰ با پیش شماره ۰۳۱ و ۰۹۰۱۵۷۸۰۲۳۸ ویژه بانوان و شماره تلفن‌های ۵۵۴۷۲۸۰۱ با پیش‌شماره ۰۳۱ و ۰۹۱۳۵۹۶۴۱۵۷ ویژه آقایان تماس حاصل کرده و یا به نشانی اینترنتی شهر نهج‌البلاغه به نشانی «www.shahrenahjolbalaghe.com» مراجعه کنند.

یادآور می‌شود، مؤسسه امیرالمؤمنین(ع) کاشان، نخستین مؤسسه‌ای است که در کشور حفظ یکساله هر دو کتاب قرآن و نهج‌البلاغه را به صورت شبانه‌روزی برگزار می‌کند.

 انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: