کد خبر: 3739563
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۰
گروه بین‌الملل - پروفسور «روش بولوَن» (به لاتین: Roch Boulvin) پژوهشگر و جراح مسیحی بلژیکی در سال ‌1333 شمسی توسط آستان قدس رضوی به منظور سامان‌‌دادن به بیمارستان امام رضا(ع) و انتقال تجربیات، به مشهد دعوت شد.

به گزارش ایکنا؛ این جراح مسیحی از سال 1333 تا 1348، ریاست بخش جراحی بیمارستان امام رضا(ع) در مشهد را بر عهده داشت و با حضور او برای نخستین‌بار، جراحی نوین در خراسان شکل گرفت.

کانال تلگرام فطرس مدیا ضمن معرفی روش بولوَن و بیان این مطلب آورده است: بولوَن در جوار بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع)، بارها تحت تأثیر محیط حرم و کرامات امام(ع) در شفای بیماران، قرار گرفت.

پس ‌از عمل جراحی آیت‌الله سید‌ محمدهادی میلانی از مراجع شیعه توسط او، بعد از آنکه متوجه شد ترجمه کلماتی که در زمان به هوش‌آمدن به زبان آوردند، دعای ابوحمزه ثمالی بود، تصمیم گرفت مسلمان شود.

به گفته او «انسان در لحظه به هوش‌آمدن، خود واقعی‌اش را نشان می‌دهد و وقتی دیدم که ایشان تمام وجودش غرق خداست، آن را با بعد از جراحیِ پاپ قیاس کردم که هنگامِ به ‌هوش‌ آمدن مشغول زمزمه‌کردن ترانه بود. آن لحظه دریافتم که اسلام، حقیقت واقعی است».

روش بولوَن در اواخر عمر در حضور آیت‌الله فقیه سبزواری، مسلمان شد. وی در 14 مرداد 1348 دارفانی را وداع گفت و در ضلع شرقی آرامگاه «خواجه‌ربیع» مشهد به خاک سپرده شد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: