کد خبر: 3782712
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۶
کانون خبرنگاران نبأ ــ مدارس علميه خواهران حوزه علميه خراسان در بیانیه‌ای دستگيری و شكنجه مرضيه هاشمی، خبرنگار پرس تی‌وی را محکوم کردند.

به گزارش کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ؛ مدارس علميه خواهران حوزه علميه خراسان در بیانیه‌ای دستگيری و شكنجه مرضيه هاشمی، خبرنگار پرس تی‌وی را محکوم کردند. متن بیانیه به این شرح است:

«بسم الله الرحمن الرحيم

در نهاد آمريكا، كينه و دشمنی با اسلام ناب موج می‌زند. امام خمينی، صحيفه امام ج17، ص 312

خبر دستگيری خانم مرضيه هاشمی، خبرنگار شبكه پرس تی‌وی توسط پليس اف‌بی‌آی آمريكا بدون هيچ‌گونه تفهيم اتهام و دليل مشخص، بار ديگر‌ از حقد و عداوت ديرينه اين دشمن مستكبر عليه اسلام و مسلمين پرده برداشت.
اين اقدام توهين‌آميز دولت آمريكا و پليس متجاوزش با اين زن مسلمان كه به‌منظور ديدار با بستگانش به آمريكا سفر كرده بود تنها به‌دليل مسلمانی وی و رعايت شئونات دينی توسط ايشان، نشان از تو خالی بودن شعارهای مدافعانه آمريكا از حقوق بشر و حقوق زن و آزادی دارد و اثبات می‌كند كه اين شعارها وسيله‌ای‌ست برای تدليس و نيرنگ با جهانيان.
طبق اخبار منتشره خانم مرضيه هاشمی تحت شكنجه و در شرايط بسیار نامطلوب روحی و جسمی بازداشت و نسبت به اعتقادات و حجاب وی تعرض و توهين صورت گرفته است به‌گونه‌ای كه در حين دستگيری ايشان، حجاب از سر وی برداشته‌اند.
هرچند اين‌گونه رفتارهای جناينكارانه در كارنامه دولت آمريكا سابقه طولانی و متعددی دارد و نقض آشكار حقوق بشر خصوصاً در مواجهه با مسلمانان به روش آمريكا برای خاموش كردن قدرت جذب و نورانيت اسلام تبديل شده است، لكن همه معاندان و مستكبران عالم بدانند كه طبق وعده الهي آنچه باقی می‌ماند نور روشن اسلام است.
يُرِيدُونَ لِيُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ؛ مى‌خواهند نور خدا را با دهان خود خاموش كنند و حال آنكه خدا گر چه كافران را ناخوش افتد نور خود را كامل خواهد گردانيد. (سوره صف/ آيه 8)
مدارس علميه خواهران حوزه علميه خراسان ضمن محكوميت بازداشت خانم مرضيه هاشمی خبرنگار شجاع شبكه پرس تی وی توسط پليس FBI آمريكا و حمايت از حقوق مسلم انسانی و دينی ايشان، از وزارت امور خارجه، قوه قضائيه و همه نهادهای مسئول می‌خواهند تا با تمام قوا برای آزادی سريع وی اقدام کرده و همه توان و ظرفيت خود برای استيفای حقوق مشروع و قانونی ايشان را به كار گيرند.

مدارس علميه خواهران استان خراسان».

زهرا مدنی
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: