کد خبر: 3790966
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۵
شکرانی:
گروه مؤسسات قرآنی مردم‌نهاد ــ عضو هیئت مدیره اتحادیه موسسات مردمی و تشکل‌های قرآن و عترت کشور مؤسسات و اتحادیه‌های قرآنی در استان‌ها در مسیر ادغام بسیار قانونمند و با اتحاد و همدلی در کنار هم بودند و فرآیند ادغام با حضور نمایندگان دستگاه‌های ناظر از سازمان تبلیغات اسلامی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اتحادیه‌های قرآنی در کمال آرامش برگزار شد.

لیلا شکرانی، مدیرعامل اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های فرهنگی ـ مردمی قرآن و عترت خراسان شمالی، در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا گفت: در سال‌های اخیر که بخش ادغام در راستای پرهیز از موازی‌کاری آغاز شده است، این امیدواری به وجود آمد که عدالت و توازن برقرار خواهد شد. یکی از مشکلات اکثر مؤسسات با آن مواجه هستند، بحث تخصیص بودجه است که در این زمینه تاکنون چندین بار مؤسساتی که از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز گرفته‌اند، مورد حمایت مالی قرار گرفتند. اما مؤسسات سازمان تبلیغات اسلامی تاکنون حمایت مالی دریافت نکرده‌اند و کمک‌های اندک که صورت گرفته در حد حمایت‌های سخت افزاری و تجهیزات بوده است.

وی اظهار کرد: این افتراق‌ها به روحیه مدیران و فعالان قرآنی خدشه وارد می‌کند، البته قرآنیان همه تلاش خود را به کار می‌برند تا رسالتی که در برابر قرآن دارند به خوبی و شایستگی انجام شود. اصل مشاغل و فعالیت‌های قرآنی کار درستی است و باید به آن توجه شود، اما تاکنون به خوبی به این موضوع توجه نشده است و این باعث می‌شود انگیزه آن‌ها از بین برود.

شکرانی عنوان کرد: مؤسسات کاملاً در برابر مصوبات شورای توسعه فرهنگ قرآنی مطیع هستند، اما متأسفانه در مجمع عمومی که اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت در مشهد برگزار کردند با اعلام خروج خود از روند ادغام مصوبه شورای توسعه را نادیده گرفتند و متأسفانه این رفتار از سوی هیچ نهادی مورد انتقاد قرار نگرفت.

عضو هیئت مدیره اتحادیه موسسات مردمی و تشکل‌های قرآن و عترت کشور افزود: مؤسسات و اتحادیه‌های قرآنی در استان‌ها در مسیر ادغام بسیار قانونمند عمل کردند و با اتحاد و همدلی در کنار هم بودند. فرآیند ادغام با حضور نمایندگان دستگاه‌های ناظر از سازمان تبلیغات اسلامی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اتحادیه‌های قرآنی در کمال آرامش برگزار شد. طی تشکیل اتحادیه مدغم قرآنی استان تهران اشکالاتی وارد شد که مجدد مجمع عموی برگزار شد که امیدوار بودیم در کشور نیز این اتفاق رخ دهد.

وی ادامه داد: اعضایی که در کمیته پیگیری اتحادیه مدغم بوده‌اند، واقعاً تلاش کرده‌اند تا اتحادیه مدغم شکل گیرد که سرانجام در مجمع عمومی که آذرماه سال جاری برگزار شد، این اتفاق رخ داد و امید است که شورای توسعه عادلانه عمل کند و اتحادیه مدغم به قوت خود باقی بماند.

عضو هیئت مدیره اتحادیه موسسات مردمی و تشکل‌های قرآن و عترت کشور اظهار کرد: اینکه اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت در مجمع عمومی قم حضور نیافته‌اند دلیل بر این نیست که ادغام نباید انجام شود. آیا می‌شود به صرف اینکه منافع عده‌ای تأمین نمی‌شود، خواسته جامعه قرآنی را نادیده گرفت؟

شکرانی افزود: انتظار داریم شورای توسعه فرهنگ قرآنی برای پرهیز از موازی‌کاری و حفظ وحدت و یکپارچگی بر قوانین و مصوباتی که از سوی خودشان وضع شده، لازم‌الاجرا دانسته و به دنبال آن اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت انحلال خود را اعلام کند.

وی گفت: از اتحادیه مؤسسات مردمی و تشکل‌های قرآن و عترت کشور انتظار داریم آنچه که دغدغه مؤسسات قرآنی اعم از دارای مجوز از فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تبلیغات اسلامی بود را دغدغه خود بداند تا حق مؤسسه‌ای ضایع نشود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: