کد خبر: 3795719
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۹
به بهانه مقابله با تروریسم؛
در ادامه رفتار خصمانه آمریکا با گروه‌های مردمی مقاومت‏، وزارت خزانه‌داری آمریکا جنبش «نجباء» عراق را به فهرست تحریم‌های خود اضافه کرد.

به گزارش ایکنا به نقل از خبرگزاری صدا و سيما‎؛ وزارت خزانه‌داری آمريکا، گروه النجباء عراق را در فهرست ویژه گروه‌های به اصطلاح تروریستی قرار داده است.

دفتر سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا هم بیانیه‌ای در این خصوص منتشر کرد که در آن آمده است: «وزارت امور خارجه گروه حرکت النجباء و اکرم عباس الکعبی دبيرکل آن را به موجب فرمان اجرایی شماره 13224 در فهرست ویژه خود قرار داده است. علاوه بر همه دیگر عواقب، تمامی دارایی‌ها و منافع آنها در اموال موجود در چارچوب حوزه قضائی آمریکا مسدود می‌شود و اتباع آمریکا به طور کلی از هرگونه تراکنش با آنها منع می‌شوند».

اين درحالي است که آمريکايي‌ها و مدعيان دروغين حقوق بشر جنايات سازمان مجاهدین خلق (گروهک تروریستی منافقین) که سازمانی تروریستی است و هزاران ایرانی را شهید کرده است، ناديده می‌گيرند. ارتباط برخی اعضای کنگره آمریکا با بسياری از گروه‌های تروریستی مثل مجاهدین خلق (منافقین) از ديگر مواردی است که واشنگتن چشمان خود را به روی آن بسته است.

در همین رابطه جنبش مقاومت اسلامی «نجباء» عراق در واکنش به تحریم اخیر ایالات متحده آمریکا علیه این جنبش تاکید کرد: حضور در جبهه مبارزه با تروریسم آمریکایی باعث افتخار ماست.

نجباء اعلام کرده است: تروریسم آمریکایی همواره ملت‌های مستضعف را هدف قرار داده و می‌دهد و این برای ما یک افتخار است که در جبهه مبارزه با این نوع از تروریسم قرار داریم.

جنبش مقاومت اسلامی همچنین تأکید کرده است: این باج‌خواهی حقیر آمریکایی‌ها (تحریم علیه نجباء) ما را در موضع ضعف قرار نخواهد داد و موجب ایجاد تغییر در مواضعمان نخواهد شد.

جنبش مقاومت اسلامی "النجباء" یکی از زیر مجموعه‌های سازمان بسیج مردمی عراق "حشد الشعبی" است که در سال 2014 با فتوای «آیت‌الله سیستانی»، مرجع عالی‌قدر شیعیان عراق تشکیل شد. این جنبش در مبارزه با گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه نقش محوری ایفا کرده است. آمریکا قصد دارد با اتهام زدن به گروه های مقاومت در منطقه و فشار بر آنها، گروه های تروریستی را در وضعیت بهتری قرار دهد.

گروه‌های مقاومت از جمله جنبش مقاومت اسلامی "النجباء" عراق نقشی اساسی در مقابله با توطئه‌ها و اقدامات محور آمریکایی - صهیونیستی - سعودی در منطقه دارد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: