کد خبر: 3806192
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۶
گروه مؤسسات قرآنی مردم‌نهاد ــ ثبت نام رسمی مدارس شبانه‌روزی حفظ یکساله قرآن و نهج‌البلاغه کشور همراه با آموزش ترجمه و تفسیر برای هفتمین سال پیاپی توسط موسسه امیرالمومنین(ع) کاشان آغاز شد.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از پایگاه‌ اطلاع‌رسانی مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت امیرالمؤمنین(ع) کاشان، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن‌زاده، مدیر این مؤسسه افزود: ثبت نام رسمی مدارس شبانه‌روزی حفظ یکساله قرآن و نهج‌البلاغه کشور همراه با آموزش ترجمه و تفسیر برای هفتمین سال پیاپی توسط موسسه امیرالمومنین(ع) کاشان آغاز شد.
وی بیان کرد: با هدف تلفیق قرآن و عترت، علاقه‌مندان آشنایی به معارف قرآن و اهل‌بیت(ع) از سراسر کشور می‌توانند برای ثبت نام تا پایان خرداد ماه ۹۸ با ارسال عدد «۴» به سامانه پیامکی به شماره «۱۰۰۰۲۴۸۰۰» اقدام کنند.
مدیر مؤسسه امیرالمؤمنین(ع) کاشان درباره جزئیات برگزاری این دوره‌ها، افزود: پس از ثبت‌نام رسمی، مرحله مصاحبه و گزینش از ثبت‌نام‌کنندگان صورت خواهد گرفت که پس از پذیرش افراد مورد نظر، دوره آزمایشی برگزار خواهد شد.
حسن‌زاده تصریح کرد: داوطلبان در دوره آزمایشی باید اجزاء تعیین شده را به صورت روزانه حفظ کنند که در پایان دوره آزمایشی از داوطلبان آزمون کتبی و شفاهی گرفته خواهد شد و افرادی که حد نصاب نمره را کسب کنند با توجه به عملکرد ایشان در مدت طرح آزمایشی، به دوره یکساله حفظ قرآن یا نهج البلاغه ورود پیدا خواهند کرد.
وی تصریح کرد: در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در تربیت ۱۰ میلیون نفر حافظ قرآن کریم، طرح تخصصی حفظ یکساله قرآن برگزار می‌شود که این مؤسسه با بیش از ۱۵ سال سابقه عملکرد تا کنون بیش از ۱۴۰ نفر حافظ کل قرآن و بیش از هزار و 200 نفر حافظ قسمت‌هایی از این کتاب شریف را تربیت کرده است.
مدیرعامل مؤسسه برتر قرآن و نهج‌البلاغه افزود: در سال تحفیظی ۹۸-۹۹، اعطای مدرک معتبر از معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تجلیل و کمک هزینه حج عمره و عتبات عالیات به نفرات برگزیده دوره و امتیاز شرکت درآزمون کارشناسی ارشد وزارت علوم جهت کسب مدرک لیسانس علوم قرآن و حدیث ویژه حافظان کل قرآن از مزایای این طرح است.
وی گفت: این دوره در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و تأکیدات ایشان در خصوص کتاب نهج‌البلاغه که «امروز بیشتر از همیشه، ملت و جامعه اسلامی ما به نهج‌البلاغه نیازمند است» و به دنبال ابراز علاقه از سوی حافظان قرآن و علاقه‌مندان آشنایی به معارف اهل‌بیت(ع) به ویژه حضرت علی(ع) از سراسر کشور، مؤسسه امیرالمؤمنین(ع) کاشان، اولین مدرسه شبانه‌روزی حفظ یکساله نهج‌البلاغه کشور را در کاشان که به «شهر نهج‌البلاغه» معروف شده را از تیرماه۹۲ راه‌اندازی کرده است.
مدیر مؤسسه امیرالمؤمنین(ع) کاشان افزود: اعطای گواهی‌نامه پایان دوره، تجلیل از نفرات برتر و استعدادهای درخشان دوره و اعطای کمک هزینه سفر حج عمره و عتبات عالیات به نفرات برگزیده دوره از مزایای طرح حفظ یکساله نهج‌‌البلاغه است.
حسن‌زاده درباره جزئیات برنامه روزانه طرح حفظ یکساله قرآن و نهج‌البلاغه تصریح کرد: قرآن‌آموزان و رهپویان علوی هر روز در نوبت صبح، شش ساعت آموزشی حضور در کلاس را دارند که شامل تحویل صفحات جدید، مرور ۱۴ درس قبل از صفحات جدید و دوره اجزای گذشته است که همراه با ترجمه و تفسیر است.
وی افزود: قرآن‌آموزان و رهپویان علوی در بعد از ظهر هر روز، استماع صفحات جدید، حفظ و مباحثه را دارند که علاوه بر برنامه روزانه، در طول هفته در کلاس‌های اخلاق، امام‌شناسی و فصاحت یا صوت و لحن نیز شرکت می‌کنند که همراه با برنامه‌های فرهنگی، ورزشی و اردویی،... است.
یادآور می‌شود، این مرکز نخستین موسسه‌ا‌ی است که در کشور حفظ یکساله هر دو کتاب قرآن و نهج‌البلاغه را به صورت شبانه‌روزی برگزار می‌کند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: