کد خبر: 3812545
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۶
گروه بین‌الملل ـ نخستین عکس از مسجدالحرام در مکه مکرمه، که متعلق به سال 1888 است، به قیمت 212 هزار پوند انگلیس(معادل 250 هزار دلار آمریکا) در حراجی «ساتبیز» لندن به فروش رسید.

به گزارش ایکنا به نقل از  به نقل از پایگاه خبری «اسکای نیوز»؛ روزنامه بریتانیایی «دیلی میل» با انتشار گزارشی در این زمینه نوشت: این عکس متعلق به «كریستین اسنوک هورخرونیه»، شرق‌شناس هلندی، بود که در آن زمان به‌ عنوان کارمند کنسولگری هلند در شهر جده عربستان فعالیت می‌کرد.
 
این روزنامه بریتانیایی بدون اشاره به زمان برپایی این حراجی و مالک آن نوشته است: «این عکس در سال 1888 گرفته شده و به قیمت 250 هزار دلار در حراجی «ساتبیز» لندن به فروش رسید».
 
براساس گزارش روزنامه دیلی میل، این مستشرق هلندی در حوزه زبان عربی و مطالعات اسلامی تحصیل کرده و در مدت یک سال و نیم حضور در عربستان تألیفاتی درباره مکه داشته است.
 
مرکز حراجی ساتبیز در سال 1744 در لندن تأسیس شد، اما اکنون مقر آن در شهر «نیویورک» آمریکا قرار دارد. این مرکز یکی از بزرگترین حراجی‌ها در زمینه آثار هنری، جواهر و مجموعه‌ها محسوب می‌شود. ساتبیز چهارمین حراجی قدیمی جهان به شمار می‌آید که در ۴۰ کشور۹۰ مرکز فعال دارد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: