کد خبر: 3813137
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۵
گروه سلامت ــ بیش از هفت هزار شهروند تهرانی با مراجعه به مراکز انتقال خون در 11 روز ابتدایی ماه مبارک رمضان، نسبت به اهدای خون اقدام کردند.
اهدای خون بیش از 7 هزار تهرانی در 11 روز اول ماه رمضانبه گزارش ایکنا؛ به نقل از روابط عمومی اداره‌کل انتقال خون استان تهران، هفت هزار و ۴۱۶ نفر از صاحبدلان و نیکوکاران مؤمن تهرانی تا روز یازدهم ماه مبارک رمضان جاری، به حلقه اهداکنندگان خون و نجات‌دهندگان جان بیماران نیازمند پیوستند.

۳۸۱ شهروند با اهدای پلاسما و ۲۱۵ نفر دیگر از مردم مهربان تهران نیز با اهدای پلاکت به یاری بیماران آمدند تا به یاری و مهرورزی پایتخت‌نشینان در روز‌های گرم ماه مبارک رمضان، در روند خون‌رسانی و تأمین فرآورده‌های خونی برای مراکز درمانی استان تهران، مشکلی پیش نیاید.

با وجود وضعیت مناسب ذخایر فرآورده‌های خونی در استان تهران، این کاهش محسوس مراجعه مردم به مراکز اهدای خون در ایام ماه رمضان می‌تواند در صورت استمرار به مشکلاتی ختم شود که امید است با حضور بیشتر و درک شرایط خاص برای حفظ امید در نجات جان بیماران، شاهد رشد آمار‌ها در مراکز اهدای خون پایتخت در روز‌های باقیمانده این ماه میهمانی خدا باشیم.

براساس این گزارش، یک هزار و ۵۱۴ واحد اهدای خون معادل ۲۰ درصد از مجموع اهداکنندگان خون تهرانی در یازده روز اول ماه مبارک رمضان، سهم کسانی بود که برای اولین بار به مراکز اهدای خون مراجعه کردند و همچنان آمار بانوان تهرانی با سهم اندک چهار درصدی از مجموع اهداکنندگان خون در این روز‌های ماه مبارک رمضان نشان داد که نیاز به فرهنگ‌سازی و تشویق به حضور بیشتر بانوان در صفوف داوطلبان اهدای خون، بیش از پیش احساس می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: