کد خبر: 3814591
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰
گروه بین‌الملل ـ مراسم بزرگداشت سی‌امين سالگرد ارتحال بنيانگذار جمهوری اسلامی ايران حضرت امام خمينی(ره) از سوی رایزنی فرهنگی کشورمان در بلاروس برگزار می‌شود.

به گزارش ایکنا به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی؛ به منظور انجام هماهنگی‌های لازم در خصوص برگزاری مراسم بزرگداشت سی‌امين سالگرد ارتحال بنيانگذار جمهوری اسلامی ايران حضرت امام خمينی(ره)، ابوالقاسم مختاریان، رایزن فرهنگی کشورمان به همراه حسام ابوالقاسم، مسئول بخش دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای سفارت ایران در بلاروس، با حضور در محل دانشکده تاریخ دانشگاه دولتی تربیت معلم شهر مینسک با الکساندر کاسوویچ، رئیس این دانشکده دیدار و گفت‌وگو کردند.

مختاریان با اشاره به مقام شامخ رهبر فقید انقلاب اسلامی و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در نزد مردم ایران و عموم آزادگان و نیک اندیشان جهان، سخنانی درباره اهمیت برگزاری بزرگداشت سالگرد ارتحال ملکوتی آن حضرت در سطح جهان ارائه کرد.

رایزن فرهنگی کشورمان در بلاروس همکاری‌های دانشگاه دولتی تربیت معلم مینسک و رایزنی فرهنگی ایران در حوزه فعالیت‌های مرکز ایران‌شناسی و آموزش زبان فارسی را دلیل انتخاب دانشگاه تربیت معلم برای همکاری و مشارکت در برگزاری برنامه سالگرد ارتحال امام(ره) قلمداد کرد.

کاسوویچ، رئیس دانشکده تاریخ دانشگاه دولتی تربیت معلم مینسک مشارکت در این برنامه را مایه افتخار دانشگاه دانست و آمادگی خود و این مجموعه را برای هرگونه همکاری اعلام کرد.

وی همچنین ضمن تشکر از اقدامات رایزنی فرهنگی و سفارت کشورمان در پشتیبانی و حمایت از فعالیت‌های فرهنگی و آموزشی از جمله برگزاری دوره‌های آزاد آموزش زبان فارسی به فارسی‌آموزان بلاروسی در مرکز ایران‌شناسی این دانشگاه، برگزاری برنامه بزرگداشت سالگرد ارتحال حضرت امام(ره) را دلیل خوبی بر تأیید و اثبات این همکاری‌ها عنوان کرد.

در پایان حسام ابوالقاسم، مسئول بخش دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای سفارت ایران نیز به ارائه نقطه نظرات خود در این خصوص پرداخت.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: