کد خبر: 3814803
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۸
گروه جامعه ــ در پی توهین و هتاکی یکی از مداحان به سه خلیفه اول مسلمانان و همچنین عایشه، همسر پیامبر اسلام(ص) بر روی پخش زنده شبکه پنج سیما، وی برای توضیحاتی به قوه قضائیه احضار و هم‌اکنون در بازداشت به سر می‌برد.

به گزارش ایکنا؛ اخیرا در پی پخش مراسم جشن میلاد امام حسن مجتبی(ع) از رسانه ملی، در بخش کوتاهی از برنامه که به صورت زنده روی آنتن بود، احد قدمی، یکی از مداحان معروف پایتخت، برخلاف سیاست‌های وحدت‌آفرین به سه خلیفه اول مسلمانان و همچنین عایشه، همسر پیامبر اسلام(ص) توهین کرد.

بر همین اساس روز گذشته در مجلس نیز برخی از نمایندگان نسبت به این موضوع انتقاد کرده و به صداوسیما تذکر دادند. در این خصوص جلیل رحیمی جهان‌آبادی، از اعضای فراکسیون نمایندگان اهل سنت مجلس ضمن انتقاد از توهین به مقدسات اهل سنت در صداوسیما، گفت: این نهاد علی‌رغم استفاده از پول نفت و مالیات، تیشه به ریشه وحدت مسلمانان می‌زند.

نماینده مردم تایباد، تربت جام و باخرز در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: صداوسیما تحت نظر مقام معظم رهبری است و از ایشان تقاضا دارم با صداوسیما و این فرد هتاک که به مقدسات مسلمین توهین کرده، برخورد کنند، زیرا به حیثیت و امنیت کشور لطمه زده است.

مسعود پزشکیان، نایب رئیس مجلس نیز در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: صداوسیما به صورت جدی این موضوع را پیگیری کند و توصیه‌های مقام معظم رهبری در زمینه وحدت را به صورت عملی نشان دهد. اختلاف‌افکنی و توهین به سنت‌ها و ارزش‌های مذهبی و اعتقادی سم است و صداوسیما باید مراقبت کند تا دیگر شاهد این اتفاقات نباشیم.

این اتفاق باعث شد تا تمامی نمایندگان اهل تسنن در مجلس شورای اسلامی نیز اعتراض خود را نسبت به این اقدام بیان کنند. سید مرتضی میرباقری، معاون سیما نیز در واکنش به این اتفاق گفت: پخش زنده سخنان نامربوط مداح حاضر در هیئتی که مراسم آن از شبکه پنج سیما پخش می‌شده، خارج از اراده مدیران شبکه بوده است.

وی در ادامه گفت: با‌عذرخواهی از برادران و خواهران و علمای بزرگوار اهل سنت اعلام می‌کنم هم تهیه‌کننده و مدیر این برنامه اخراج و هم شخص مدیر شبکه پنج سیما به دلیل این کوتاهی توبیخ شده است.

به گزارش ایکنا، براساس اطلاع از یک منبع موثق، احد قدمی برای ارائه یک‌سری از توضیحات به قوه قضائیه احضار شده و هم‌اکنون در بازداشت به سر می‌برد.
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: