کد خبر: 3818864
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۳
واکنش موسوی به اظهارات وزیر خارجه آلمان در استکهلم:
گروه سیاسی ــ سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اظهارات وزیر خارجه آلمان در استکهلم مبنی بر اجرای تعهدات یکجانبه توسط ایران گفت: به ایشان و دیگرانی که از تصمیمات اخیر برجامی ایران ابراز نگرانی می‌کنند پیشنهاد می‌کنیم ماده ۳۶ توافق برجام و مقدمات علم حقوق را یک بار دیگر با دقت مطالعه کنند.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از اداره کل دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای، سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه، در واکنش به اظهارات وزیر خارجه آلمان در استکهلم گفت: با سخنان ایشان درباره اهمیت برجام برای جامعه جهانی و اروپا هم نظریم‌؛ اما تاکید ایشان مبنی برای اجرای تعهدات یکجانبه توسط ایران در یک توافق چند‌جانبه را خیلی درک نمی‌کنیم. اگر این توافق چند طرف دارد همه اطراف آن به‌طور یکسان باید به تعهدات‌شان عمل کنند و اگر نمی‌توانند باید درک کنند ما هم با استفاده از ساز و کارهایی که برجام در اختیار ما گذاشته نسبت به برجام و تعهدات‌مان بازنگری داشته باشیم.

سید عباس موسوی تصریح کرد: دوستان اروپایی اگر خیلی نگران حفظ برجام‌اند باید از همه طرف‌ها بخواهند بدان عمل کنند و بیش از همه خودشان به تعهدات شان پایبند باشند. به ایشان و دیگرانی که از تصمیمات اخیر برجامی ایران ابراز نگرانی می‌کنند پیشنهاد می‌کنیم ماده ۳۶ توافق برجام و مقدمات علم حقوق را یک بار دیگر با دقت مطالعه کنند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: