کد خبر: 3819409
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۰
گروه هنر ــ مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی با مشارکت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران، فیلم‌های مستندی در حوزه‌ی کارآفرینی و تأثیرات اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی آن تولید خواهد کرد.

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، توجه به موضوع کارآفرینی از این جهت دارای اهمیت است که تأثیرات اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی در حوزه‌ی کارآفرینی، یکی از الزامات جهان امروز است. توسعه جوامع در گرو اندیشه و ساختار‌های خلاقانه و گسترش آن در سطوح مختلف اجتماع بوده است، لذا رواج فرهنگ کارآفرینی به عنوان یک مسئولیت بر دوش همه‌ ارکان فرهنگی کشور است.
برپایه‌ این گزارش، طبق تعاریف علمی کارآفرینی به فرایند خلق ارزش‌های جدید مادی یا معنوی گفته می‌شود که از طریق تلاش و راهبرد متعهدانه و با در نظر گرفتن پیامد‌های ناشی از آن محقق می‌شود. موضوع کارآفرینی پیوند جدایی‌ناپذیری با نوآوری و خلاقیت دارد و از این جهت به یک شخصیت انسانی که واجد توانمندی‌های منحصربه‌فردی است، مربوط می‌شود. پس بخشی از این تولیدات به فیلم‌های شخصیت‌محور و پرتره اختصاص می‌یابد. بخشی دیگری از این تولیدات هم به توانایی‌های بالقوه و ظرفیت‌های موجود در کشور توجه دارد.
این ظرفیت‌ها که در حوزه‌های اجتماعی، اقتصادی، جغرافیایی و فرهنگی در گستره‌ کشور پراکنده شده‌اند، در اولویت تولید قرار دارند. محیط زیست، کسب‌و‌کار‌های نوین و آموزش آن نیز از دیگر موضوعات مورد توجه این فراخوان تولید است. همچنین تولید فیلم‌های مستند پژوهش‌محور با بررسی تاریخ کارآفرینی در ایران و جهان هم مورد حمایت این مجموعه قرار می‌گیرد.
این فیلم‌ها در دو قالب مستند‌های نیمه‌بلند و بلند تولید می‌شوند. در مرحله نخست متقاضیان باید طرح‌های خود را بصورت خلاصه و مکتوب به معاونت مستند مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی (به نشانی خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره ۱۵، طبقه سوم) ارائه کنند. در مرحله بعد پرسش‌نامه‌ای طراحی شده که فیلمساز باید همزمان با ارائه سیناپس، اطلاعات مورد نیاز برای ارزیابی آن را تکمیل کند. ضمن این که متقاضیان ساخت مستند‌های پرتره باید همراه با ارائه طرح، چند دقیقه فیلم از شخصیت مورد نظر را ارائه دهند. پس از بررسی اولیه و تأیید طرح ارائه شده، تصویب نهایی پروژه منوط به ارائه فیلمنامه و پژوهش کامل است.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: