کد خبر: 3819702
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۹
گروه سلامت ــ مدیرکل امور فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو از تدوین فهرست داروهای سنتی و گیاهی تا پایان تیرماه سال جاری خبر داد و گفت: با تدوین این فهرست، فرآورده‌های طبیعی و سنتی مورد تأیید سازمان، در دسترس عموم قرار می‌گیرد.
تدوین فهرست داروهای سنتی و گیاهی در مراحل نهاییبه گزارش ایکنا، به نقل از وبدا، مهناز خانوی، مدیرکل امور فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه شورای تدوین دارو‌های گیاهی، در حال تدوین فهرست دارو‌های سنتی و گیاهی هستند، بیان کرد: ۸۰ درصد از مراحل تدوین فهرست دارو‌های سنتی انجام شده و تا پایان تیرماه، فهرست مصوب اعلام می‌شود.
 
وی با اشاره به پیشرفت ۵۰ درصدی تدوین فهرست دارو‌های گیاهی نیز اظهار کرد: فهرست دارو‌های گیاهی نیز تا اواخر تیرماه، قابل انتشار خواهد بود.

مدیرکل امور فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو با بیان اینکه انتشار فهرست دارو‌های سنتی و گیاهی عملا باعث مرتب شدن سازو کار‌ها در این حوزه می‌شود، گفت: تمامی دارو‌های طبیعی و سنتی که مجوز تولید در ایران را داشته و یا مجوز واردات دارند، در این فهرست وارد می‌شوند و اگر قرار باشد دارویی خارج از این فهرست تولید یا وارد شود باید ابتدا در این شورا بررسی شود؛ در صورتی که فرآورده‌های در این فهرست موجود باشد شورا اجازه تولید فرآورده مشابه را صادر نمی‌کند.

خانوی با بیان اینکه در حال حاضر، فهرست فرآورده‌های طبیعی و سنتی هر سه ماه یکبار به روز می‌شود، بیان کرد: فهرست فرآورده‌های طبیعی، سنتی، مکمل‌های تغذیه‌ای و شیرخشک‌های رژیمی در سایت سازمان قابل رؤیت است و با تدوین فهرست جدید، محصولات و فرآورده‌ها به صورت رسمی در قالب یک آئین نامه عمومی به همراه تاریخچه و مستندات اصلی، در دسترس قرار می‌گیرد.
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: