کد خبر: 3820291
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸
گروه هنر ــ مستند «محصور شده» با موضوع پروژه ایجاد اختلافات قومی و مذهبی در میان جوامع از سوی آمریکایی‌ها، در دو قسمت از شبکه افق پخش می‌شود.

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی معاونت سیما، یکی از ابزار‌های ایجاد جدایی و تفرقه در سطح منطقه‌ای و حتی بین‌المللی، احداث دیوار‌های فیزیکی برای جلوگیری از تعامل مردم است که دیوار کرانه باختری، مشهورترین آن‌هاست، دیواری که رژیم صهیونیستی با هدف از پیاده سازی این پروژه و ایجاد نظام طبقاتی مادی و معنوی در میان مردم احداث آن را در دستور کار قرار داد.
دولت‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی همواره تلاش کرده‌اند در بین قومیت‌های مختلف و در مجموع، در میان همه انسان‌ها تفرقه بیندازند تا بهتر بتوانند بر آن‌ها استیلا یابند، به بیان دیگر ایجاد حصار‌هایی دیدنی و نادیدنی میان مردم یک منطقه، روشی استعماری است که دنیای غرب از مدت‌ها پیش در پی اجرای آن بوده و در برخی مناطق هم نسبت به انجام آن توفیق یافته است.
در کشور‌های دیگر نیز می‌توان نمونه این اقدام را مشاهده کرد از جمله در عراق هم آمریکا به دنبال چنین طرحی است تا بتواند میان اقوام و مذاهب مختلف، به ایجاد اختلاف بپردازند.
«محصور شده» عنوان مجموعه‌ای مستند درباره همین پروژه آمریکایی ـ صهیونیستی است؛ در اولین قسمت خواهیم دید در ریو شهری در برزیل هم این کار توسط آمریکا صورت گرفته و مردم آمریکای لاتین هم مانند مسلمانان، درگیر طرح‌های ضد بشری آمریکایی شده‌اند. در دومین قسمت، سیاست‌های آمریکا برای ایجاد دو دستگی در عراق و سایر کشور‌ها به تصویر کشیده شده است.
این مستند کاری از پریمرز لاینز به عنوان تهیه کننده و پائول موریرا به عنوان کارگردان، روز‌های ۲۸ و ۲۹ خردادماه ساعت ۱۷ از شبکه افق پخش می‌شود و تکرار آن هم ساعت‌های ۷:۳۰ و ۱۳ روز بعد روی آنتن می‌رود.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: