کد خبر: 3821912
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۹
گروه بین‌الملل ــ رئیس جریان حکمت ملی عراق از ریاست ائتلاف «اصلاح و بازسازی» استعفا داد و خواستار انتخاب گزینه جایگزین شد.

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه خبری «السومریه نیوز»؛ سیدعمار الحکیم، رئیس جریان حکمت ملی عراق یکشنبه شب، 2 تیرماه (23 ژوئن) با صدور بیانیه‌ای از ریاست حزب ائتلاف «الاصلاح و الاعمار» استعفا داد و از رهبران ائتلاف مزبور خواست تا به جای وی فرد دیگری را به عنوان رئیس این ائتلاف انتخاب کنند.

سیدعمار الحکیم دلیل استعفای خود را پیوستن جریان حکمت ملی عراق به اپوزیسیون خواند و گفت: با توجه به تبدیل‌شدن حزب جریان حکمت ملی عراق به یک اپوزیسیون از رهبران ائتلاف اصلاح و بازسازی می‌خواهم که برای گزینه جایگزین اقدام کنند.

جریان حکمت ملی عراق به ریاست سیدعمار الحکیم هفته پیش در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که با رویکردی ملی، سازنده و مبتنی بر قانون اساسی، از این پس به‌ عنوان اپوزیسیون به فعالیت سیاسی خود ادامه می‌دهد.

ائتلاف اصلاح و بازسازی(به عربی تحالف الاصلاح والاعمار) از تشکل‌های سیاسی در عراق است که جریان‌ها و احزاب مختلفی همچون جریان حکمت ملی عراق، سائرون، الوطنیه و النصر عضو آن هستند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: