کد خبر: 3827057
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۲
مرکز تحقیقات سازمان صدا وسیما اعلام کرد‌:
گروه هنر ــ مرکز تحقیقات صداوسیما براساس آخرین نظرسنجی خود اعلام کرد: 80.5 درصد از مردم بیننده برنامه‌های سیما اعم از سریال، فیلم سینمایی، مسابقه، مستند، سخنرانی، گفت‌و‌گو، ورزش و اخبار بوده و 50.2 درصد نیز حداقل یکی از سریال‌های جدید «بوی باران» شبکه یک، «خانواده دکتر ماهان» شبکه دو و «گاندو» شبکه سه سیما را دیده‌اند که در این میان گاندو پربیننده‌ترین سریال بوده است.

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، سریال «گاندو» با حدود ۴۴ درصد بیننده درصدر سریال‌های جدید تلویزیون قرارگرفت و سریال «بوی باران» شبکه یک با چهار درصد اختلاف و مخاطب ۴۰ درصدی در رتبه دوم پربیننده‌ترین سریال قرار گرفته است. سریال «بوی باران» مجموعه‌ای ۷۵ قسمتی است که تا زمان نظرسنجی مرکز تحقیقات ۲۱ قسمت از آن پخش شده است و پخش آن همچنان ادامه دارد.
 
«خانواده دکتر ماهان» سریال شبانگاهی شبکه دو سیما نیز براساس این نظرسنجی با ۱۸.۲ درصد در رتبه سوم سریال‌های جدید در حال پخش قرار گرفته است. مرکز تحقیقات سازمان صداوسیما همچنین درباره ویژگی‌های مختلف پربیننده‌ترین سریال این روز‌های تلویزیون یعنی «گاندو» نظر مردم را جویا شده است.

براساس این نظرسنجی بیش از ۸۹ درصد از مخاطبان این سریال در حد «زیاد» از آن رضایت داشته‌اند و بیش از ۷۳ درصد هم آن را درحد زیاد  باورپذیر دانسته‌اند.

از نظر ۶۰.۷ درصد از بینندگان، مهم‌ترین پیام سریال گاندو نشان دادن قدرت نیرو‌های اطلاعاتی و امنیتی بوده است و حدود ۷۹ درصد از آن‌ها هم معتقدند این سریال در حد زیاد توانسته است مردم را با فعالیت نیرو‌های اطلاعاتی و امنیتی آشنا کند. از منظر ۸۲.۲ درصد از بینندگان، سریال گاندو توانسته است در حد زیاد باعث اعتماد سازی مردم به قدرت و توان نیرو‌های اطلاعاتی و امنیتی کشور شود.

این نظرسنجی از بینندگان خواسته است تا میزان موفقیت گاندو را در جنبه‌های مختلف ارزیابی کنند که ۹۱ درصد از آن‌ها این سریال را در نمایش هوش و ذکاوت نیرو‌های اطلاعاتی و امنیتی در حد زیاد موفق دانسته‌اند.

بر این اساس، ۹۰.۳ درصد از بینندگان، این سریال را در نمایش احساس مسئولیت و تعهد نیرو‌های امنیتی، ۸۶.۹ درصد درنمایش به کارگیری افراد جوان در شبکه اطلاعاتی و امنیتی کشور، ۸۶.۳ درصد درنمایش مهارت و توانمندی نیرو‌های اطلاعاتی و امنیتی، ۸۳.۵ درصد در نمایش تجهیزات و امکانات سخت افزاری و نرم افزاری نیرو‌های امنیتی و ۸۰.۱ درصد در نمایش هوشیاری نسبت به پدیده نفوذ در حد زیاد موفق توصیف کرده‌اند.

از بینندگان گاندو درباره دلایل تماشای این سریال پرسیده شده است که ۵۳.۶ درصد جذابیت موضوع و داستان سریال را عمده‌ترین دلیل خود اعلام کرده‌اند. همچنین ۱۴ درصد از مخاطبان، واقعی بودن موضوع و ۱۱.۵ درصد هم سرگرمی و پرکردن وقت را عامل اصلی دیدن این سریال دانسته‌اند.
انتهای پیام
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳۹۸/۰۴/۲۳ - ۱۵:۳۴
0
0
هه. مخاطب نظرسنجی صدا و سیما کیا بودن؟؟؟
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳۹۸/۰۴/۲۳ - ۱۶:۴۳
0
0
جالبه خودشون درباره خودشون نظرسنجی میگیرن!!! بعد میگن چقد خوبیم ما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: