کد خبر: 3827895
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۱
بیانیه شورای نگهبان به مناسبت سالروز تأسیس این شورا:
گروه سیاسی ــ در بیانیه شورای نگهبان به مناسبت سی‌ونهمین سالروز تأسیس آن آمده است که «شورای نگهبان سدّ سَدید و گوهر خالص و ناب انقلاب اسلامی، در طول سی و نه سال عمر با برکتش، همواره مانع انحراف روند انقلاب و نفوذ نامحرمان به بدنه‌ نظام بوده و در مقاطع مهم و سرنوشت‌ساز کشور، نقش تأمین کننده‌ صحت و قوام نظام را برعهده داشته است.»

به گزارش ایکنا؛ به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نگهبان، به مناسبت سی‌ونهمین سالروز تأسیس شورای نگهبان بیانیه‌ای از سوی این شورا صادر شد. متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

طراز اول، نفس‌زنان و از پسِ خونِ دل خوردن‌های بیش از هزار ساله‌ تکاپوگران مکتب جعفری، با به دار آویخته شدن فریادگر عقده‌های فروخفته‌ توحیدیان تاریخ، مجاهدِ نستوهِ شجاع، آیت‌اللهِ شهید، شیخ فضل‌الله نوری در مشروطه، بزنگاه بیداری ایرانیان و در ایستگاه وادادگی غرب‌زدگانِ از فرق سر تا نوک پا، به محاق رفت.

اما با کنار رفتن ابرهای تیره و تارِ وادادگی در پهنه‌ پهن‌گسترِ ایران‌زمین، در سپیده‌دم انقلاب اسلامی و به هنگام برانگیختگی بی‌چون و چرای این‌بار ملت به راهبری ابراهیم زمان و روح‌الله ایران، خون تازه‌ای در رگ‌های جانِ از تن‌رفته‌ میراثِ مشروعه‌خواهان جاری گشت.

این هنگام اما یاران حضرت روح‌الله (ره) به دستور ایشان، شکل جامع، امروزی و مترقی‌ای از طراز اول مشروطه را در قالب جدیدی به نام «شورای نگهبان» به هنگام تدوین ساختار نظام نوپای جمهوری اسلامی ایران پی‌ریزی نمودند که در طول سال‌های پس از انقلاب به مثابه‌ «بنیانی مرصوص» همواره «عماد ملت» و «چشم بینای نظام» بوده است.

شورای نگهبان میراث مرارت‌های رادمرد تاریخ معاصر، شیخ فضل‌الله نوری و تدبیر بی‌بدیل خمینی کبیر(ره) که امروزه‌ی روز به نقش ضامن اسلامیت و جمهوریت ایران درآمده، در حال حاضر ستاره‌ای است فروزنده در آسمان تابناک انقلاب اسلامی ایران.

شورای نگهبان سدّ سَدید و گوهر خالص و ناب انقلاب اسلامی، در طول سی و نه سال عمر با برکتش، همواره مانع انحراف روند انقلاب و نفوذ نامحرمان به بدنه‌ نظام بوده و در مقاطع مهم و سرنوشت‌ساز کشور، نقش تأمین‌کننده‌ صحت و قوام نظام را برعهده داشته است. با این شاخصه‌های برجسته است که در بیان بلیغ ولایت امر و امامت امّت، جایگاهی چون؛ نبض تپنده و حافظ سلامت نظام، مظهر و آئینه‌ اعتماد ملت، مایه‌ اطمینان و سکینه‌ قلب مؤمنین و چشم بینای نظام را می‌یابد.

از همین رو و بدون تردید، «شورای نگهبان» همواره خاری است در چشم خصمِ مستکبر بیرون و منافق بیماردلِ درون.

در آستانه‌ی ۲۶ تیرماه، سی و نهمین سالروز تأسیس شورای نگهبان، اعضای این شورا، منسوبین و مرتبطین آن، با گرامیداشت یاد و خاطره‌ی فقها و حقوقدانان درگذشته‌ شورای نگهبان، به سان تمام این چهار دهه، همچنان حراست و مرزبانی از این یادگار ماندگار علمای مجاهد و امت مبارز و میراث گران‌بهای نابغه‌ عصر و یگانه‌ی دهر، حضرت امام خمینی (ره) را فرض و مَفخَر خود دانسته و در میثاقی دگربار با راهبر حکیم و دوراندیش انقلاب حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای «مدظله العالی»، امید آن دارد که همگان و به ویژه صاحبانِ مصادر و ذی‌ربطان امور سیاست و دیانت، همواره قدردانِ پاسدار جمهوریت و اسلامیت نظام جمهوری اسلامی ایران باشند. ان شاء الله

شورای نگهبان

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: