کد خبر: 3828200
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۸
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ در اولین جلسه مدیر جدید شبکه قرآن و معارف سیما با شورای عالی قرآن، بر اجرای دقیق منویات مقام معظم رهبری در حوزه قرآن و معارف تأکید شد.

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی شبکه قرآن و معارف سیما، در اولین جلسه مدیر جدید شبکه قرآن و معارف سیما با قائم‌مقام شورای عالی قرآن، بر اجرای دقیق منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی و ضرورت رفع دغدغه‌‌های ایشان در حوزه قرآن و معارف تأکید شد.
در ابتدای این جلسه، جواد شیخ‌اکبری، مدیر جدید شبکه قرآن و معارف سیما با اشاره به اینکه سند چشم‌انداز پنج ساله شبکه در حال تدوین است، گفت: اهمیت بحث تلاوت از دیدگاه مقام معظم رهبری و لزوم اصلاح ساختاری در برنامه‌های تلاوت‌محور از جمله مواردی است که در فصل جدید کاری این شبکه مورد تأکید است.
وی با درخواست از شورای عالی قرآن جهت ارسال بسته‌ای جامع از مطالبات سال‌های گذشته رهبر معظم انقلاب درباره فرهنگ تلاوت قرآن و اشاعه آن در جامعه، عنوان کرد: برگزاری منظم جلسات شورای تلاوت شبکه قرآن و معارف سیما و برنامه‌ریزی و توجه دقیق به تلاوت‌های اذانگاهی شبکه‌های سیما نیز با همکاری شورای عالی قرآن صورت خواهد گرفت.
سیدعلی سرابی، قائم‌مقام شورای عالی قرآن نیز ضمن بیان مواردی همچون لزوم ساخت برنامه‌هایی هدفمند در قالب‌های جدید برنامه‌سازی و برپایی کرسی تلاوت، آمادگی همکاری همه‌جانبه این شورا را با شبکه قرآن و معارف سیما در حوزه‌های مختلف اعلام کرد.
همچنین، در این جلسه حشمتی و دولتی، از استاید و مسئولان قرآنی، مطالبی را در مورد نظارت دقیق‌تر بر تلاوت‌های اذانگاهی، تولید تلاوت‌های جدید با ساختار و قالب‌های جدید، تأکید بر دعاخوانی به صورت صحیح و استفاده از افراد مورد تأیید در این حوزه و همچنین، برنامه‌ریزی عملیاتی و مشخص برای ایجاد تحول در برنامه‌سازی قرآنی و معارفی بیان کردند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: