کد خبر: 3828327
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۹
امام جمعه علی‌اکبر سیستان:
کانون خبرنگاران نبأ ــ حجت‌الاسلام مجتبی اشرفیان با اشاره به خباثث جدید دولت انگلیس علیه ایران در توقیف نفتکش ایرانی گفت: آن‌ها خودشان می‌دانند هر جایی که جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد «پاسخ می‌دهد»؛ پاسخ محکم فراموش‌نشدنی می‌دهد، چون حفظ امنیت، خط قرمز ماست و اجازه کوچکترین تعرضی را به هیچ‌کس نخواهیم داد.

حفظ امنیت خط قرمز ماست

به گزارش کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ؛ حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی اشرفیان، امام جمعه علی‌اکبر ـ از شهرهای شمالی استان سیستان و بلوچستان ـ در خطبه‌های نماز جمعه این هفته، ۲۸ تیر پس از توصیه به رعایت تقوا و ساماندهی امور زندگی، با اشاره به دیدار اخیر ائمه جمعه سراسر کشور با مقام معظم رهبری گفت: بیانات و اوامر ولی امر مسلمین جهان به ائمه جمعه بسیار مسرت‌بخش، دقیق، راهگشا و مطاع است.
وی افزود: از دیدگاه مقام معظم رهبری، نماز جمعه تأمین‌کننده نیاز جامعه به ذکر، اجتماع، همدلی و زمینه‌ساز استقرار گفتمان‌های عالی بصیرت‌بخش است که هنوز جایگاه نماز جمعه درست تبیین و استفاده نشده است.
امام جمعه شهر علی‌اکبر، توصیه مقام معظم رهبری به امامان جمعه، جهت امیدآفرینی در جامعه و پرهیز از ایجاد جو ناامیدی و یأس در کشور را موضوعی بسیار دقیق و ارزشمند دانست و افزود: در جامعه‌ای که روحیه امید به آینده افزایش یابد، افراد احساس تعلق خاطر بیشتری به نظام و مملکت خود می‌کنند، در جامعه امیدوار، همه ظرفیت‌های فردی و اجتماعی رشد می‌کند.
وی در ادامه گفت: احیای روحیه نشاط و امید و انعکاس دستاوردهای نظام و خدمات دستگاه‌های مختلف، موجب رونق توسعه در جامعه می‌شود و تریبون نماز جمعه، ظرفیتی فوق‌العاده در اختیار مدیران تمام دستگاه‌ها و تشکیلات اجرائی جهت انعکاس خدمات قرار می‌دهد.
حجت‌الاسلام مجتبی اشرفیان از همه مسئولین خواست: از ظرفیت نماز جمعه برای ارائه گزارش به مردم و همفکری با نخبگان استفاده کنند، چون پاسخگویی به موقع، اعتماد و امید مردم را مضاعف می‌کند.
وی در ادامه افزود: امروز نماز جمعه و فضای مجازی فرصت‌های مغتنمی است که موجب انعکاس سریع‌تر مشکلات مردم به مسئولین می‌شود، لذا مسئولین باید به‌روز باشند و صادقانه و متواضعانه با استفاده از این پل‌های ارتباطی پاسخگوی مردم بوده و با روحیه انقلابی در کنار مردم باشند، مسئولی که در فضای مجازی فعال نباشد، نمی‌تواند درد بخش عظیمی از مردم و به‌ویژه جوانان را بشنود، نماز جمعه فرصتی است که در عین حفظ وحدت و امیدآفرینی می‌تواند پیگیر مشکلات و دغدغه‌های مردم باشد، چراکه وقتی مردم احساس کنند حرف آن‌ها شنیده می‌شود، اعتمادشان به نظام بیشتر می‌شود و امامان جمعه در انتقادات خود هدفی جز تقویت نظام اسلامی و خدمت به مردم را ندارند.
حجت‌الاسلام مجتبی اشرفیان با اشاره به خباثث جدید دولت انگلیس علیه ایران در توقیف نفتکش ایرانی گفت: آن‌ها خودشان می‌دانند هر جایی که جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد «پاسخ می‌دهد»؛ پاسخ محکم فراموش‌نشدنی می‌دهد، چون حفظ امنیت، خط قرمز ماست و اجازه کوچکترین تعرضی را به هیچ‌کس نخواهیم داد.
وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی هیچ وقت شروع کننده هیچ جنگی نبوده‌ است، اما در برابر تجاوز بیگانگان به خاک و امنیت کشورمان با هیچ‌کس تعارف ندارد و از عزت، شرف، استقلال و امنیت مردم دفاع می‌کند.
حجت‌الاسلام اشرفیان گفت: توقیف شناور خارجی حامل یک میلیون لیتر سوخت قاچاق دقیقاً دو روز بعد از وعده مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه دزدی و راهزنی دریایی انگلیس در مورد نفتکش ایران بی‌پاسخ نخواهد ماند، و این نفت‌کش حامل سوخت قاچاق توقیف شده در حالی گرفتار شده که با پرچم انگلیس تردد می‌کرده و اهمیت آن هم دقیقاً در همین هست؛ انگلیس حامی این نفتکش بوده و این اولین واکنش ایران به اقدام خباثت‌آمیز انگلیس و قطعاً آخرین واکنش نخواهد بود.
اشرفیان در پایان افزود: امروز خلیج‌ فارس و تنگه هرمز به برکت حضور نیروهای دلسوز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بسیجیان، یکی از امن‌ترین آبراه‌های بین‌المللی دنیاست، آمریکا هم می‌خواست صادرات نفت ایران را به صفر برساند و هم همزمان با کمک بعضی کشورها مثل انگلیس این ثروت ملی را چپاول کند که این حرکت روباه پیر هم تابع همان سیاست‌های آمریکاست که باید منتظر اقدامات سخت و غیر منتظره بعدی باشد.

حسین قدس‌نیا 

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: