کد خبر: 3829850
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۲
گروه بین‌الملل ــ دولت عربستان اعلام کرد: تاکنون بیش از 730 هزار زائر مسلمان از کشورهای مختلف برای انجام مناسک حج تمتع وارد سرزمین وحی شده‌اند.

به گزارش ایکنا  به نقل از روابط عمومی بعثه مقام معظم رهبری؛ اداره کل گذرنامه وابسته به وزارت کشور عربستان امروز، چهارشنبه، 2تیرماه اعلام کرد که از آغاز موسم حج تا پایان روز گذشته تعداد 733 هزار و 506 نفر حاجی از کشورهای مختلف وارد عربستان شده‌اند.
بر اساس این گزارش، از این تعداد، 705 هزار و 360 نفر از طریق هوایی، 19 هزار و 25 نفر از مرزهای زمینی و 9 هزار و 121 نفر نیز از طریق دریا وارد خاک عربستان شده‌اند.
حجاج مسیر دریا از طریق بندر جده وارد عربستان می‌شوند. مسئولان این بندر اعلام کرده‌اند که تا چهارم ذیحجه در مجموع تعداد 22 هزار نفر از بندر جده برای انجام مناسک حج وارد عربستان می‌شوند که نسبت به سال گذشته رشدی 38 درصدی نشان می‌دهد.
در همین حال، خبرگزاری رسمی عربستان (واس) امروز از ورود نخستین کاروان حجاج تونسی به جده خبر داد.
بر اساس این گزارش، حجاج تونسی در چارچوب طرح «راه مکه» وارد شده‌اند که تسهیلاتی را برای ورود حجاج ارائه می‌کند و در سال جاری پنج کشور از جمله مالزی، اندونزی و پاکستان از آن استفاده می‌کنند.
گزارش دیگری از موسسه «الادلاء» که مسئولیت رسیدگی به امور زائران را در مدینه منوره بر عهده دارد نیز از حضور 200 هزار و 192 حاجی در شهر پیامبر حکایت دارد.
بر اساس این گزارش، شمار حاجیانی که از ابتدای موسم حج تاکنون از کشورهای مختلف به شهر پیامبر رفته‌اند، 479 هزار و 917 نفر بوده که از این تعداد، 279 هزار و 700 نفر پس از زیارت مرقد پیامبر(ع) و اماکن مقدس مدینه، این شهر را به مقصد مکه ترک کرده‌اند.
شمار حجاج ایرانی که تاکنون وارد سرزمین وحی شده‌اند، 53 هزار و 328 نفر اعلام شده است که نزدیک به 10 هزار تن از آنان در مدینه منوره به سر می‌برند.
پروازهای شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران برای انتقال حجاج ایرانی به فرودگاه مدینه تا 9 مرداد و جده تا 14 مرداد ادامه دارد.
بیش از دو میلیون زائر از کشورهای مختلف از جمله 86 هزار زائر ایرانی امسال در مناسک حج تمتع شرکت می‌کنند.

انتهای پیام 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: