کد خبر: 3831940
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۸
گروه بین‌الملل - فعالان روهینگیا از تلاش اتحادیه کشورهای جنوب شرقی آسیا (ASEAN) برای تشویق گفتگو میان آوارگان روهینگیا و دولت میانمار انتقاد و این کشورها را به چشم‌پوشی از جنایات ارتش میانمار علیه آوارگان متهم کردند.

به گزارش ایکنا به نقل از الجزیره؛ هفته گذشته یک هیئت از آسه‌آن با نمایندگان دولت میانمار دیدار و با آن‌ها درباره آغاز مذاکرات با فعالان و رهبران روهینگیا برای بازگشت آوارگان گفتگو کردند.

فعالان روهینگیایی از تلاش برای گفتگو با میانمار انتقاد کرده و آن را نشانه نادیده گرفتن جنایت‌های میانمار علیه مسلمانان از سوی آسه‌آن و نوعی سرپوش گذاشتن بر این جنایات می‌دانند.  

آن‌ها همچنین از خودداری آسه‌آن از انجام اقدام عملی برای پایان دادن به مصائب آوارگان روهینگیایی ناخشنود هستند.      

یکی از فعالان روهینگیایی در جلسه‌ای با اعضای بازدیدکننده آسه‌آن از یک اردوگاه آوارگان در شهر «کاکس‌بازار» بنگلادش از آن‌ها سؤال کرد که تاکنون برای 128 هزار روهینگیایی که در این اردوگاه پر از بیماری محبوس شده‌اند، چه کار کرده‌اید که یکی از اعضای این انجمن گفت: ما در اینجا قرار نیست همه مشکلات شما را حل کنیم.

بعد از آغاز درگیری‌ها و کشتار مسلمانان در ایالت راخین در غرب میانمار در سال 2017، بیش از 730 نفر از آوارگان روهینگیا به بنگلادش گریختند و در حال حاضر بیشتر آن‌ها در اردوگاه‌های کاکس بازار به سر می‌برند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: