کد خبر: 3832457
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۹
گروه بین‌الملل ـ عربستان امسال برای نخستین بار در مراسم حج، از یک ربات برای ارائه مشاوره پزشکی به زائران بیت‌الله الحرام در مراکز درمانی مشاعر مقدسه (منا، مشعرالحرام و عرفات) کمک می‌گیرد.

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه خبری «الیوم السابع»؛ تا چند روز دیگر حجاج بیت‌الله‌الحرام مناسک حج خود را به جا می‌آورند و عازم منا و عرفات می‌شوند.
 
عربستان سعودی در این روزها به منظور جلوگیری از انتشار بیماری‌ها میان حجاج به‌ ویژه هنگام حضور در مشاعر مقدسه منا، مشعرالحرام و عرفات در ایام تشریق و رمی جمرات در تمام بخش‌های بهداشتی و پزشکی حالت فوق‌العاده اعلام کرده‌ است.
 
همچنین وزارت بهداشت عربستان امسال برای نخستین بار در مراسم حج از تکنولوژی جدیدی برای ارائه مشاوره پزشکی به زائران مراکز درمانی واقع در منا بهره گرفته است. این تکنولوژی جدید شامل رباتی است که پزشکان به وسیله آن می‌توانند از فناوری «دور پزشکی» (پزشکی از راه دور)، به مشاوره بپردازند و به هر یک از مراکز درمانی منا متصل شوند. این ربات  می‌تواند داخل بیمارستان به حرکت درآید و برای انجام معاینات پزشکی، بالای سر بیمار حضور یابد.
 
ربات «Robo Doctor» دستگاهی هوشمند است که به اینترنت نسل چهارم متصل است و پزشکان بیمارستان‌های مشاعر مقدسه و شهرهای دیگر از جمله ریاض و جده از این تکنولوژی جدید برای خدمت‌رسانی به حجاج بیت‌الله‌الحرام استفاده خواهند کرد.
 
این ربات امکانات بسیاری از جمله استتوسکوپ و دوربین‌های مخصوص آندوسکوپی جهت معاینه گوش و چشم و دوربین ویژه پوست دارد و پزشک می‌تواند از این طریق بیماری حجاج را تشخیص و از راه دور مشاوره‌های پزشکی را ارائه دهد. این ربات همچنین دوربینی با دقت و وضوح بالا دارد که می‌تواند تصاویر رادیولوژی را با دقت گرفته و به پزشک منتقل کند. این امکان جدید پزشکی سرعت پاسخگویی به بیماران را افزایش داده و درمان آنان را تسهیل می‌کند.
 
انتهای پیام
 
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: