کد خبر: 3832557
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۳
گروه بین‌الملل ـ سخنگوی رسمی دستگاه امنیت عمومی عربستان از بازگردانده شدن 10 هزار شهروند و ملیت مقیم سعودی که فاقد مجوز رسمی برای انجام مناسک حج تمتع بودند، خبر داد.

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه خبری «روسیا الیوم»؛ سرتيپ سامی الشویرخ،  سخنگوی رسمی دستگاه امنیت عمومی عربستان در این باره گفت: در چارچوب مأموریت‌های این نهاد در اجرای قوانین و دستورالعمل‌های حج، تقریباً 10 هزار نفر از شهروندان سعودی و ملیت‌های مقیم این کشور كه فاقد مجوزهای رسمی برای انجام مناسک حج بودند، بازگردانده شده‌اند.
 
این مقام سعودی اظهار کرد: هدف از این طرح، ساماندهی حجاج داخل متناسب با ظرفیت‌های موجود برای اقامت و انجام مراسم حج  به نحو احسن و نیز کنترل سازماندهی کاروان‌های نامنظمی است که از تمایل شهروندان و ملیت‌های مقیم این کشور برای ادای فریضه حج سوءاستفاده می‌کنند.

وی افزود: تاکنون 277 نفر از ملیت‌های مقیم عربستان بعد از احراز هویتشان به دلیل نقض مقررات حج در مشاعر مقدسه مکه توقیف شده‌اند، علاوه براین فعالیت 15 اتوبوس عمومی به دلیل مخالفت با دستورالعمل‌های حج متوقف شده است.

سخنگوی رسمی دستگاه امنیت عمومی عربستان تأکید کرد که نیروهای امنیتی همه روزه در تمامی مناطق این کشور برای تحقق امنیت حجاج انجام وظیفه می‌کنند.
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: