کد خبر: 3841618
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۵
گروه بین‌الملل ــ مبلغ ایرانی اعزامی به فیلیپین به مناسبت ماه محرم، احکام اسلامی را طی مراسمی در جمع عزاداران حسینی در شهر «مکابایان» این کشور تبیین کرد.

به گزارش ایکنا از فیلیپین؛ مسجد «امام رضا(ع)» در منطقه «بولاکان» فیلیپین در روز تاسوعای حسینی میزبان عزاداران بود و در این مراسم محمد جعفری ملک، رایزن فرهنگی ایران در مانیل، حجت‌الاسلام والمسلمین میثم دوست محمدی، مبلغ اعزامی از ایران، جمعی از ایرانیان مقیم و شیعیان منطقه بولاکان حضور داشتند.

این مراسم با اقامه نماز ظهر و عصر به امامت امام ادریس، امام جماعت مسجد امام رضا(ع) آغاز شد و سپس حجت الاسلام دوست محمدی درباره فلسفه عاشورا برای شیعیان سخنرانی و احکام اسلامی را تشریح کرد.

مراسم عزاداری حسینی در مسجد «امام رضا(ع)» فیلیپین

در ادامه مراسم سینه‌زنی از سوی یکی از ایرانیان مقیم برگزار شد و شیعیان منطقه به عزاداری پرداختند.

عزاداری در مسجد «امام زمان(عج)»

بنا بر این گزارش؛ مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) در دهه اول محرم از سوی شیعیان استان مراوی فیلیپین در مسجد «امام زمان(عج)» شهر «زامبوانگاه» این کشور نیز برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام «ابومهدی انواری»، درباره فلسفه عاشورا و قیام امام حسین(ع) برای مسلمانان و شیعیان این شهر سخنرانی کرد.

در ادامه حجت الاسلام «طالب تنجیل» از روحانیون منطقه با موضوع قیام عاشورا به ایراد سخنرانی پرداخت و در این مراسم مداحان و دوستداران سید و سالار شهیدان به روضه‌خوانی پرداختند.

اقامه عزای حسینی در مسجد «امام زمان(عج)» شهر «زامبوانگاه» فیلیپین

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: