کد خبر: 3842324
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۵
گروه بین‌الملل ــ مقامات چین برخی علامت‌ها همچون هلال و ستاره که از نمادهای مسلمانان است را از روی مناره مساجد حذف و نمادهای معماری چینی را جایگزین آن کرده‌اند.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی بیتروینتر، مشاهدات خبرنگار یک سازمان فعال در زمینه آزادی‌های دینی که ماه گذشته میلادی از چین بازدید کرده نشان می‌دهد مقامات شهر «ژنگژو» مرکز استان «هنان» چین، گنبد و علامت‌های هلال و ستاره که از نمادهای اسلامی است را از روی مناره مساجد حذف و نمادهای معماری چینی را جایگزین آن کرده‌اند.

«وانگ یانگ» رئیس کمیته ملی مجمع مشورتی سیاسی خلق چین در ماه آوریل اعلام کرد: باید سعی کنیم تا راه‌های مؤثری برای «چینی‌سازی» دین بیابیم و ادیان را برای تطبیق یافتن با نظام اجتماعی و اخلاقی و فرهنگ اجتماعی راهنمایی کنیم و اطمینان یابیم که دین چه در ظاهر و چه در باطن، چینی شود.

بنابر گفته یک مسلمان ساکن هنان، چندی بعد یکی از مقامات اداره امور دینی محلی اعلام کرد که مناره مسجد «بیدا» به سبک معماری اسلامی ساخته شده که با فرهنگ چینی همخوانی ندارد و باید تغییر کند.
 
در ماه‌های ژوئن و ژوئیه، نمادهای اسلامی از 7 مسجد در منطقه ارچی در ژنگژو از جمله مسجد خیابان هوایوان، لوژنگ و وویینگلی حذف شده است.

بر اساس یک قانون جدید که در سال 2017 از سوی دولت چین با عنوان «چینی سازی اسلام» تصویب شد، نمادهای اسلامی از مساجد حذف می‌شود و فرهنگ اسلامی از کل کشور زدوده خواهد شد.
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: