کد خبر: 3842561
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۸
سردار صابری بیان کرد:
گروه سلامت ــ جانشین سپاه محمد رسول‌الله(ص) با اشاره به برپایی 12 نمایشگاه دفاع مقدس در 12 نقطه تهران از برگزاری همایش عاشوراییان با حضور بیش از 400 پزشک بسیجی خبر داد.
12 نمایشگاه دفاع مقدس در 12 نقطه تهران/ برگزاری همایش عاشوراییان با حضور بیش از 400 پزشک بسیجیبه گزارش خبرنگار ایکنا؛ سردار سیروس صابری، جانشین سپاه حضرت محمد رسول‌الله(ص) تهران بزرگ در نشست خبری تشریح برنامه‌های هفته دفاع مقدس در تهران با اشاره به اهمیت دفاع مقدس در رشد و بالندگی کشور از برگزاری نمایشگاه دفاع مقدس در ۱۲ نقطه شهر تهران خبر داد.

وی با اشاره به حضور یگان‌‌های سپاه محمد رسول‌الله(ص) در رژه نیرو‌های مسلح، اظهار کرد: علاوه بر این رژه، سپاه حضرت محمد رسول‌الله در بوستان‌های ولایت و آزادگان نیز رژه‌هایی را به صورت اختصاصی  برگزار می‌کند و در حال تدارک رژه هوایی با تجهیزات سبک است. همچنین مراسم چتربازی در برج میلاد همزمان با رژه نیرو‌های مسلح برگزار می‌شود.

سردار صابری بیان کرد: ۱۲ نمایشگاه دفاع مقدس در نقاطی همچون؛ بوستان‌های ولایت، آزادگان، دریاچه خلیج فارس، میدان امام حسین(ع) و پارک دانشجو برگزار می‌شود. برای نخستین بار نیز نمایشگاهی با نام «تهران در دفاع مقدس» در محل پادگان ولی‌عصر(عج) با نمایش اسنادی از این دوران برگزار می‌شود.

وی با تأکید بر اهمیت روایت دفاع مقدس برای نسل‌های جوان گفت: در این راستا ۵۰۰ راوی با حضور در دانشگاه‌ها و مدارس به روایت دفاع مقدس می‌پردازند.
 
بازآفرینی عملیات بدر و کربلای یک
جانشین سپاه حضرت محمد رسول‌الله(ص) تهران بزرگ همچنین از بازآفرینی عملیات بدر در قالب رزم‌ نمایشی در دریاچه خلیج فارس خبر داد و تصریح کرد: رزم‌ نمایش کربلای یک نیز در محل بوستان آزادگان برگزار می‌شود.

سردار صابری در تشریح دیگر برنامه‌های هفته دفاع مقدس از سرکشی به دو هزار خانواده شهدا خبر داد و گفت: در این راستا شهدای اقلیت‌های دینی نیز مدنظر هستند. این روند تا دهه فجر ادامه دارد و به مستند‌سازی در این رابطه می‌پردازیم.

جانشین سپاه حضرت محمد رسول‌الله(ص) تهران بزرگ ادامه داد: یادواره شهدا، تجلیل از نخبگان بسیجی، طرح‌های محرومیت‌زدایی، ویزیت رایگان اقشار مردم توسط بسیج جامعه پزشکی نیز از دیگر برنامه‌های هفته دفاع مقدس است.

وی شعار امسال هفته دفاع مقدس را «پیشرفت و پیروزی در سایه مقاومت» دانست و گفت: بسیج جامعه پزشکی تهران نیز در اولین روز از هفته دفاع مقدس همایش «عاشوراییان» را با حضور بیش از ۴۰۰ پزشک و پیراپزشک برگزار می‌کند.
 
برپایی کرسی تلاوت قران به نیابت از شهدای دفاع مقدس 
وی با بیان اینکه هفته دفاع مقدس بیشتر از اینکه جنبه رزمی و نظامی داشته باشد، جنبه فرهنگی دارد، گفت: در دوران دفاع مقدس نام دسته‌ها، گروهان‌، گردان‌ها، تیپ‌ها، لشکر‌ها و عملیات‌ها همگی دینی و قرآنی بودند و همواره برنامه‌های قرآنی و دینی بخش مهمی از برنامه رزمندگان دفاع مقدس محسوب می‌شد؛ در همین راستا نیز امسال در پایگاه‌های بسیج محلات برنامه‌های کرسی تلاوت به نیابت از شهدای دفاع مقدس برگزار می‌شود.

جانشین سپاه حضرت محمد رسول‌الله(ص) تهران بزرگ یادآور شد: با توجه به همزمانی هفته دفاع مقدس با محرم و پیوند رزمندگان دوران دفاع مقدس با عاشورا، نمایشگاه مفهومی در رابطه با عاشورا نیز در جنوب شرق تهران برپا می‌شود.
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: